Grafika Designer
Képzés

Egyéves grafikus képzés online oktatási formában

Mire való a grafikai tervezés?

A grafikai tervezés lényege, hogy környezetünk információáramlását kreatívabbá és gördülékenyebbé tegyük. A tervezett felületek aránya, kompozíciója, színei és tipográfiája mind-mind segítenek információt átadni, de tudatos grafikai használatukhoz sokrétű elméleti és gyakorlati ismeretre van szükség – ezért vagyunk mi itt a Hollókában. A Grafikus Képzés alatt megtanulhatod a logó- és arculattervezés, a kiadványtervezés, vagy a csomagolástervezés csínját-bínját!

Kiss Lénárd András munkája / Grafika képzés

A grafikus képzés célja

Grafika képzésünk célja, hogy segítsünk hallgatóinknak kialakítani saját, egyéni vizuális hangvételüket, és szakmailag magas színvonalon dolgozó grafikusokká váljanak, akiknek a képzés végén egy erős grafikai portfólió lesz a kezében.

Hogyan zajlik nálunk a grafikai oktatás?

Grafikus tanfolyamunk során heti 2-3 alkalommal lesz órád, elméleti és gyakorlati órák egyaránt. Az elmélettel párhuzamosan oktatjuk a gyakorlati programismeretet, és izgalmas feladatainkon keresztül azonnal ki is próbálhatod, amit tanultál. A kisebb gyakorlófeladatok mellett egy egész éven átívelő brand- és arculattervezési projektfeladattal modelezzük le, hogy milyen egy valós tervezési folyamat.

Oktatási szemléletmódunk

Kis csoportok:

Grafikus képzésünkön kis létszámú csoportokban oktatunk, hogy mentoraink garantáltan meg tudják adni neked azt a szakmai támogatást, amelyre szükséged van. Így az egész tanéven át segítünk fenntartani a motivációdat.

Gyakorlatias oktatás és segítség:

Az elmélet mellett mentoraid számos kézzelfogható tippel látnak el, melyeket azonnal ki is próbálhatsz az órai és a házi feladataidban. Ha elakadnál, zárt csoportunkban mentoraid és csoporttársaid is segítségedre lesznek a grafikus képzés alatt.

Strukturált tudás:

A tanév során egyre komplexebb, egymásra épülő feladatokkal találkozhatsz majd. Így igazán alapos és átfogó grafikai szakértelemre tehetsz szert a grafikus képzés alatt.

Munkaerőpiaci szemléletmód:

Grafikus képzésünkön speciális tréningekkel és előadásainkkal a munkaerőpiac elvárásaira is felkészítünk. Jogi, prezentációs, ügyfélkommunikációs és szabadúszói tréningekre is számíthatsz.

Intenzív tanmenet:

Grafikai tanfolyamunk rövidebb, mint sok más grafikus képzés – ez egyben azt is jelenti, hogy jóval intenzívebb a tanmenet, mint máshol.

Grafika képzés csoportkép 2022

Milyen témákról tanulhatsz a Grafikus Képzés alatt?

Kompozíció, Színelmélet, Tipográfia, Betűanatómia, Kalligráfia, Brainstorming technikák, Tervezéselmélet, Branding & Briefing, Logótervezés, Arculattervezés, Piktogramtervezés, Plakáttervezés, Social média felületek tervezése, Social marketing alapok, Nyomdatechnológia, Nyomdai előkészítés, Tördelés, Layouttervezés, Szórólaptervezés, Kiadványtervezés, Magazintervezés, Könyvtervezés, Csomagolástervezés, Makettezés, Tárgyfotózás, Fotóretusálás, Grafikai portfólióépítés, Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe InDesign, Self Promotion, Prezentációs ismeretek, Ügyfélkommunikációs ismeretek, Szabadúszói ismeretek, Szerzői jogi ismeretek, CV írási és interjúzási ismeretek

A képzés után sem engedjük el egyből a kezedet

Alumni:

Ha elvégezted grafikus képzésünket, részese lehetsz a több mint 150 fős alumni közösségünknek. Itt továbbra is kaphatsz szakmai visszajelzést és tanácsot mentorainktól, csoporttársaidtól, idősebb hallgatóktól, valamit munkalehetőségekről is értesülhetsz.

Showreel:

A legszuperebb évzáró prezentációkból készítünk egy showreel-t, így még több emberhez juthat el a tudásod.

Évkönyv:

A legjobb munkákból egy évkönyvet állítunk össze, amelyet több mint 200 hazai grafikai stúdiónak és ügynökségnek is kiküldünk, ahonnan gyakornoki és junior szintű pozíciókra kaphatsz meghívást. Évkönyvünk természetesen a Hollóka honlapjára is felkerül.

Pályázatok:

Segítünk különböző hazai pályázatokon (pl. Arany Rajzszög, ArtHungry) valamint a nemzetközi Packaging of the World oldalán is elindulni.

Nézd meg grafikus hallgatóink munkáit

Kíváncsi vagy, milyen feladatokra számíthatsz a Grafikus Képzés alatt?
Nézz körül korábbi hallgatóink szuperkreatív munkái között, és inspirálódj!

Ismerd meg grafikus mentorainkat

Amellett, hogy szakmájukban kiemelkedő alkotók, mentoraink tapasztalt és elkötelezett oktatók is, akiktől nem csak a száraz tananyagot, hanem a tervezői gondolkodásmódot is  megtanulhatod grafikus képzésünkön.

Holló-Szabó Réka műhelyvezető / Hollóka grafikai műhely

Holló-Szabó Réka

grafikus és illusztrátor

Mit tanulhatsz tőle?

grafikai tervezési alapok, kalligráfia, arculat-, kiadvány- és csomagolástervezés

Osgyán Gergő / Grafikai programismeret mentor

Osgyán Gergő

tervezőgrafikus

Mit tanulhatsz tőle?

Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe InDesign, Portfólióépítés

Visnyai Zoltán / Grafikus mentor

Visnyai Zoltán

tervezőgrafikus

Mit tanulhatsz tőle?

arculattervezés, kiadványtervezés

Nyílt nap 2024/25

Tudj meg mindent, mielőtt belevágnál!

Ha igazán alaposan tájékozódnál, mielőtt jelentkezel képzésünkre, nézd vissza Nyílt Napjainkat! Nyílt napi online előadásainkon közelebbről is megismerheted képzéseinket. Bemutatkoznak mentoraink, és minden fontos információt első kézből osztanak meg veled. Mutatunk egy csomó izgalmas hallgatói munkát, és részletesen elmeséljük, mire számíthatsz képzéseinken.

Képzési információk:

}

Órarendünk:

Képzésünk összesen 263 tanórából áll.

A 2024/25-ös tanévben 3 csoportot indítunk, az alábbi órarendekkel:
1/A csoport:
Elmélet & Konzultáció: Hétfő 17-21,
Digitális: Szerda 17.30-20.45

1/B csoport:
Elmélet & Konzultáció: Hétfő 17-21,
Digitális: Csütörtök 17.30-20.45

2. csoport:
Elmélet: Hétfő 17-19,
Konzultáció: Kedd 17-19,
Digitális: Szerda 17.30-20.45

3. csoport:
Elmélet: Hétfő 17-19,
Konzultáció: Szerda 17-19,
Digitális: Csütörtök 17.30-20.45

További részletek

A jelentkezési lapon tudod jelezni, hogy melyik csoport óráin szeretnél részt venni, ám az esetleges túljelentkezés miatt érdemes több csoportot is megjelölnöd.

Az elméleti előadások az egész évfolyam számára ugyanabban az időpontban vannak, míg a konzultációs órák csoportonként zajlanak(9 fő). A programismereti órákon a 3 csoport pedig 2 csoportra osztva tanul(13-14 fő).

Hetente összesen 7 órányi tanórád lesz. Az elméleti és a konzultációs órák hossza összesen 4 óra. Az elméletre és a konzultációra is kb. 2-2 órát szánunk, azonban az elméleti előadás hosszától függően ezen órák hossza +/- 30 percet változhat. A programismereti órák hossza 3 óra 15 perc. Az otthoni feladataid megoldása az órákon felül nagyjából 8-10 órányi elfoglaltságot jelent.

Fontos időpontok:

Nyílt nap:
2024. április 3. szerda 18.00

Jelentkezési időszak:
2024. április 1-28.

1. forduló eredmények:
2024. május 13. hétfő

Interjú beszélgetések:
2024. május 16-26.

Felvételi eredmények:
2024. május 31. péntek

Beiratkozási időszak:
2024. június 1-30.

Első tanítási hét:
2024. szeptember 02. hétfő

További részletek

Az interjú beszélgetés időpontjáról e-mailben értesítünk. Ha sikerült a felvételi, a pontos oktatási dátumokat és szüneteket tartalmazó tanmenetet a képzés kezdete előtti héten kapod meg.

Tandíjak:

2024/25-ös tanévre:

A sikeres felvételit követően az alábbiak szerint iratkozhatsz be hozzánk.

Beiratkozási időszak:
2024. június 1-30.
(hallgatói szerződés & tandíj rendezése)

Egyéves tandíj: 442 000 Ft
A beiratkozási időszak alatt egy összegben rendezheted.

Grafika szakunkra csak magánszemélyként tudod rendezni a tandíjadat, cégtől érkező utalást sajnos nem tudunk elfogadni a kata törvénymódosítás miatt. Köszönjük a megértéseteket.

További részletek

A fenti konstrukciótól eltérő módon nem tudunk befizetést elfogadni.

A tandíj befizetésére utalással van lehetőséged. Az iskola bankszámlaszámát a sikeres felvételit követően – a beiratkozási információkkal együtt – e-mailben írjuk meg neked.

Kedvezmények:
Hollóka kedvezmény: 5000 Ft (korábbi hallgatóknak)
Diák kedvezmény: 5000 Ft (Közép- vagy felsőoktatásban, nappali tagozaton tanulóknak)
Pedagógus kedvezmény: 5000 Ft

A beiratkozáskor jelezheted, hogy mely kedvezményekkel szeretnél élni.

Hogyan épül fel a grafikus képzés?

A képzés struktúrája összesen 4, szorosan egymásra épülő modulból áll, melyek során egyre összetettebb feladatokkal dolgozunk. Minden modul egy modulzáró leadással zárul.

I. modul: Grafikai Alapozás & Kalligráfia
II. modul: Branding és Arculattervezés
III. modul: Kiadványtervezés
IV. modul: Csomagolástervezés

Ha sikeresen elvégzed a grafika designer képzést, és még tovább buzog a tudásvágyad, a UX/UI designerképzésen tovább finomhangolhatod grafikai ismereteidet az online felületek tervezésében.

Online oktatási forma

Grafika designer képzésünk kizárólag online oktatási formában indul, így az ország (vagy a világ) bármely pontjáról elvégezheted. Az órák a Zoom alkalmazáson keresztül futnak.

Bár online zajlik az oktatás, maximálisan figyelünk rád, mivel mind az elméleti, mind a gyakorlati órák interaktívan, személyes jelenléttel zajlanak.

Mit ad a Hollóka grafika designer képzése?

Ha sikeresen elvégzed a képzést, megkapod iskolánk középszintű magániskolai tanúsítványát – és a kezedben lesz egy ütős, versenyképes grafikai portfólió, magabiztos szakmai tudással megalapozva.

A tanúsítvány megszerzésének feltételei:

  • A modulzáró leadások teljesítése
  • A tanórák 70%-án való részvétel

Képzésünk bejelentett, egyéni tanrendű felnőttképzés.
Képzőhely nyilvántartási szám: B/2020/000240
Képzési azonosítószámok: K/2024/032464, K/2024/032466, K/2024/032467

Neked való a képzés, ha…

…szeretnél grafikusi pályán elhelyezkedni.
…még nincs szakmád, és úgy gondolod, a grafika a neked való hivatás.
…már van szakmád vagy karriered, de úgy érzed, nem tudsz kiteljesedni, pályaváltáson gondolkodsz.
…már van szakmád, de magasabb szintre fejlődhetnél az alkalmazott grafika segítségével, például ha építész, marketinges, webfejlesztő vagy.
…van már valamilyen grafikai képzettséged, pl. OKJ-d, de bizonytalan vagy a tudásodban, szeretnél fejlődni.
…felsőoktatásba szeretnél bekerülni tervezőgrafika szakra, és ehhez keresel előkészítőt. Jó helyen jársz: felvételizni vágyó hallgatóinkat minden évben szép arányban veszik fel az MKE, MOME, METU, vagy a pécsi és egri főiskolák grafika szakjaira, de a hazai egyetemek mellett a rotterdami WDKA-ba is kerültek már be volt hallgatók.

Mennyi időre lesz szükséged a képzéshez?

A tanfolyam heti 2-3 alkalom elfoglaltságot jelent. Óráinkat hétköznap, az esti idősávban tartjuk, így felnőttképzésünk munka, család vagy egyetem mellett is végezhető, az online oktatási formának köszönhetően a világ bármely pontjáról.
Az órákon kívül érdemes számolni a házi feladatok megoldására szánt idővel is. A grafikus képzés intenzitása miatt akkor érdemes jelentkezned, ha hetente legalább 8-10 órát tudsz szánni a feladatok megoldására a tanórákon való részvételen kívül.

Milyen eszközökre lesz szükséged?

  • Adobe programok használatára alkalmas számítógép,
  • Adobe Photoshop, Illustrator & InDesign programok (angol nyelvű, CC vagy újabb)
  • Zoom alkalmazás (ingyenesen letölthető), ezen keresztül folynak az órák
  • Webkamera (elég a laptopodba épített)
  • Minőségi optikai egér
  • Sketchbook és alap rajzeszközök

Ezeken felül a kalligráfia és csomagolás modulhoz lesz szükséged pár eszközre, de erről a grafikus képzés alatt időben kapsz tájékoztatást.

Jelentkezési és felvételi információk

Hogyan zajlik a felvételi?

Töltsd ki jelentkezési lapunkat és küldd el nekünk a legjobb munkáidat az alábbiak szerint. A lent megadott elbírálási határidőig visszajelzünk, és ha minden szuper, behívunk egy rövid interjúra. Az eredményhirdetés időpontja után pedig szólunk, hogy felvettünk-e a Grafikus Képzés következő évfolyamára!

Felvételi időpontok

Nyílt nap: 2024. április 3. szerda 18.00
Jelentkezési időszak: 2024. április 1-28.
1. forduló eredmények: 2024. május 13. hétfő
2. forduló / Interjú beszélgetések: 2024. május 16-26.
Felvételi eredmények: 2024. május 31. péntek

Mit kell tenned a jelentkezéshez?

1. Töltsd ki a jelentkezési lapot
2. Válogasd össze a legjobb munkáidat két kategóriában:
Látvány utáni alkotások és szakirányú alkotások
(A részleteket a lenyílóban találod.)
3. Küldd el nekünk a [email protected] címre összefűzött pdf formátumban.

Részletes felvételi információk

Jelentkezési lap: Figyelmesen töltsd ki a jelentkezési lapot, ne hagyj semmit üresen. Hagyj magadnak időt a válaszokra, a jelentkezési lap minden kérdése fontos!

Felvételi munkák: A jelentkezéshez nem várunk szakmai előképzettséget, csupán alap rajzi készséget, némi digitális gyakorlatot és a szakirányú érdeklődést, ám a túljelentkezés miatt fontos, hogy önállóan is elkezdj alkotni, hogy minél izgalmasabb alkotásokat/kísérleteket mutass nekünk a felvételin.

Mit tartalmazzon a felvételi portfóliód?

Bemutatkozó oldal: Kérjük a portfóliód egyik oldalán mutatkozz be nekünk egy portréfotóval és a CV-vel, vagy egy rövid bekezdéssel.

Látvány utáni munkák: (minimum 3 db)
Témák lehetnek szabadon választva: csendélet, portré, térábrázolás, stb.
Egy témában több képet is küldhetsz, de fontos hogy valós látvány után rajzolj, ne küldj fotóról másolt képeket. Minden egyéb paraméter(méret, technika, stb.) szabadon választható, a minimum elvárásunk a grafittal tónusozott csendélet.  A munkákról elég telefonnal készült fotókat betenned a portfóliódba.

Szakirányú munkák: (minimum 5 db)
Kíváncsiak vagyunk grafikus jelöltjeink stílusára, ízlésére, személyiségére. Ebben a kategóriában szinte mindenféle munkát elfogadunk, ami a szakirányhoz kötődik (pl.: plakátkísérletek, fotómontázsok, kompozíciók, logó próbálkozások, illusztrációk, stb.), de szeretnénk kérni, hogy az alábbi szempontok valósuljanak meg egy-egy munkádban.

  • Küldj digitálisan készült munkákat is, ez azért fontos, mert az év során is nagyrészt számítógépen dolgozunk, ezért ki kell derülnie, hogy szereted-e a digitális műfajt. A program szabadon választható, kezdésnek a Photoshopot javasoljuk.
  • Játssz a logók/piktogramok témáival, próbálj logószerű jeleket, egyszerű piktogramokat rajzolni manuálisan vagy digitálisan.
  • Kísérletezz kompozíciókkal plakát formátumban. Válassz hozzád közel álló témákat, (pl.: hobbik, zenék, kedvenc kultúrák, stb) és próbálj meg hozzájuk passzoló kompozíciókat készíteni.
  • Tipográfia: küldj olyan munkákat is, melyeken szöveges elemek is szerepelnek, mindegy hogy ezek csak betűk, címek vagy hosszabb szövegek.
  • Ezeken kívül bármilyen munkát szívesen látunk, melyből érződik a grafikai érdeklődésed, ízlésed, személyiséged.

Kérjük hogy  1:1-ben tutorial alapján készült munkát ne küldj, a saját terveidre vagyunk kíváncsiak.
Rád bízzuk, hogy hány oldalban szeretnéd megmutatni az anyagod és azt is hogy egy oldalon hány képet mutatsz nekünk, mikor készült és hány darab munkát küldesz.

Formátum: Munkáidat fűzd össze 1 db fekvő formátumú pdf-be, melynek mérete maximum 25 MB legyen. Az elnevezést kérjük az alábbiak szerint állítsd be: vezetéknév_keresztnév_grafika_felvételi.pdf

Felvételi folyamat:

1. Forduló: Az első forduló a jelentkezési lap kitöltése és a felvételi munkáid elküldése, erről e-mailben kapsz majd eredményt, hogy továbbjutottál-e a következő szóbeli fordulóba.

2. Forduló: Ha továbbjutottál, a második fordulónk egy 8-10 perces online beszélgetés lesz Zoomon, ahol a szakmai érdeklődésedet, felkészültségedet és rátermettségedet igyekszünk felmérni. Az első forduló eredményekor kapsz majd meg egy táblázatot, ahol feliratkozhatsz, hogy mikor szeretnél szóbelire jönni a megadott időpontokból.

A szeptemberben induló tanév felvételije rendszerint tavasszal van, őszi pótfelvételit csak abban az esetben hirdetünk, ha maradnak szabad helyeink, de erre az elmúlt években nem volt példa.

Hogyan alakulnak ki a felvételi eredmények?

A képzésre alkalmasnak tartott jelentkezőket sorrendbe állítjuk. A csoportlétszámnak megfelelően vagy felvételt nyersz, vagy várólistára kerülhetsz. Ha bárki visszamondja a helyét, értesítjük a következő várólistás jelentkezőt. Ha úgy érezzük, nem állsz készen a képzésre, és még érdemes magad fejleszteni, akkor ezt megírjuk neked és még nem fogunk felvenni.

    Hogyan készülj a felvételire?

    A korábbi évek tapasztalataira alapozva úgy látjuk, felvételt nyert padavanjaink már tisztában voltak pár szakmai alappal. Hogy mindenkinek legyen kapaszkodója az elindulásban, összeállítottunk egy listát, ami segít az önfejlesztésben.

     

    Online platformok:
    • Behance: Érdemes regisztrálni, és követni a grafikai trendeket. Gyakorlásképpen akár le is másolhatsz 1-2 designt, ami alapján könnyebb lesz sajátokat tervezni.
    • Instagram: Rengeteg grafikus van fent, érdemes nap mint nap követni a kortárs grafikát.
    • Weekly Redesign Facebook csoport: Ez egy gyakorló csoport, heti tematikával és pozitív közösséggel. Érdemes lehet belépni, és követni, hogy milyen vizuális válaszokat adnak a tapasztaltabb grafikusok a heti tematikákra.
    • Domestika és Skillshare: Itt elérhető áron találhatsz rövid digitális kurzusokat, a Photoshoppal mindenképpen érdemes megismerkedni.
    • Jó szívvel ajánljuk Zeman Zoltán kurzusait is.
    • A Proko Youtube csatornán ingyenesen találsz sokféle rajzi oktatóvideót, melyekkel az alapokat önállóan is elsajátíthatod.
    Videók:
    • Sok hasznos infó hangzik el a Hogyan leszel grafikus? című YouTube beszélgetésünkben Sebők Orsival (Imelda Green’s Handmade Products), melyet itt az oldalon is megtalálsz ha egy kicsit lejjebb görgetsz.
    • Brandguide: Ez Serfőző Péter projektje, melynek keretében sok tudás ingyen is elérhető, pl. a Facebook csoportban és a honlapján. Livejaiban számos, különböző területeken alkotó hazai grafikussal beszélgetett már, akikkel érdemes lehet megismerkedni.
    Gyakorlatok:
    • Ha már túl vagy pár tutoralon, próbálj önállóan is készíteni munkákat, kedvenc témáidra, kiindulhatsz kedvenc zenéidből, hobbijaidból, tudományos érdeklődési területeidből, stb.
    • Keress kortárs művészeket és az ő munkáik alapják készíts stílusgyakorlatokat.
    • Ha még semmilyen rajzi gyakorlatod sincs, hasznos lehet pár órát venned akár egy rajziskolában is. Ha magadtól gyakorolnál, mindenképpen látvány után rajzolj, mivel a fotók átmásolása nem fejleszti a térlátást és a kompozíciós érzéket. A jobb agyféltekés tanfolyamokat sem tudjuk emiatt ajánlani. A csendélet szintű ábrázolásra minimum szükséged lesz, hogy gördülékenyen tudj skiccelni, vizuálisan ötletelni.
    Ajánlott könyvek:
    • Virágvölgyi Péter: A tipográfia mestersége számítógéppel, Johannes Itten: a színek művészete, Timothy Samara: A grafikai tervezés kézikönyve, Serfőző Péter: Branding és a vizuális válasz, Tipográfia – A vizuális kommunikáció alapja, Maczó Péter: A tipo grafikáról, Szabó Mátyás: Nem kell nagyobbra venni a logót

    Meddig jelentkezhetsz?

    Nap

    :

    Óra

    :

    Perc

    :

    Mp

    Grafikus padavanjaink mesélték…

    Lapozd végig mit meséltek rólunk korábbi hallgatóink.

    Nguyen Nancy (Mome)

    Réka képzésére már a grafika régi szerelmeseként érkeztem, mégis elérte már az első óra után, hogy még nagyobb szenvedélyemként tekinthessek a szakmára. Szakmai tudásom jelentős részét és felvételemet a MOME grafika szakára teljes egészében neki köszönhetem, hiszen tökéletes mentorként szolgált minden egyes támogatással és építő kritikával teli konzultáció során, melyeket kivétel nélkül mindig inspiráltan hagytam el. Logikusan felépített képzésében hibátlanul kapcsolta össze az elméleti és gyakorlati tudást, gyakorló feladataival már a legelején megadta tanítványainak az elengedhetetlen rutint, és ami talán a legfontosabb, hogy lefedte azon témákat is, melyek lehetővé teszik, hogy vizuális tudástárunkat effektíven és szakértelemmel tudjuk tálalni leendő megrendelőinknek.

    Pethes Brigitta

    A jól felépített, átfogó tananyagon túl teljesen lenyűgözött a képzés összeszedett és profi szervezése. Mindig mindenről időben kaptam egyértelmű tájékoztatást. Előre láttam az egész éves órarendet, tudtam, mikor, mire számíthatok, milyen órák, feladatok várnak rám, milyen határidőre és feltételek szerint kell őket teljesítenem. Az elméleti és gyakorlati szakmai tudás mellett a munkához kapcsolódó adminisztrációs feladatokra is fel lettem készítve, mint például a megfelelő időbeosztás, az ügyfélkommunikáció, vagy a prezentáció. Réka sokat segített abban, hogy erősödjön a szakmai magabiztosságom, amivel szabadúszóként, vagy akár alkalmazottként is könnyebb elindulni, majd helytállni. A légkör barátságos és támogató. Nem csak a mentoraim, a csoporttársaim részéről is rengeteg segítséget, építő kritikát, támogatást kaptam. A Hollóka megerősített abban, hogy ez a terület az utam része, és segített belőni az irányt, amin magabiztosan haladhatok tovább. Mindemellett a tanév egy remek önismereti út volt, amin megtaláltam azokat a stílus irányokat, amiket igazán sajátomnak érezhetek, de közben kaptam bátorítást és ösztönzést a további kísérletezésekhez.

    Morácz Petra

    A szakma alapjait és lényegét tanultam meg Rékától. Nagy lelkesedéssel vágtam bele a képzésbe. Szakmai irányítása alatt pedig ez a lelkesedés csak még tovább fokozódott a tanév során. Remek előadó és mentor, az egyik legjobb tanár, akivel valaha találkoztam. Hétről hétre tudta, hogy mit beszéltünk előző órákon, pedig sokan voltunk az évfolyamon. Ebből (is) látszik, hogy nagyon figyel és törődik velünk és a szakmai fejlődésünkkel. Az általa összeállított tananyag részletes, gyakorlatias és hasznos. Réka szakmai mentorálása és persze sok-sok gyakorlás mellett a fejlődés garantált!

    Triebl Tímea (MKE)

    Az előadásokon átadott tananyag részletes és izgalmas volt, sokszor volt szó a szakma gyakorlati oldaláról is, például a prezentálásról a megrendelők előtt, vagy hogyan érdemes adóznunk, ha szabadúszók szeretnénk lenni, illetve az ügyfelekkel való kommunikációról, amire a képzések többségénél nem kerül elég hangsúly. A felmerülő kérdéseinkre alapos válaszokat kaptunk, az órák pozitív hangulatban teltek, mindig rengeteg segítséget kaptunk szakmailag, és a képzéssel kapcsolatban is időben kaptuk meg az  információkat. A feladatok és az órai konzultációk segítségével rengeteget tudtam tanulni és fejlődni egy év alatt, sokféle feladaton keresztül próbálhattam ki magamat, és rengeteg segítséget kaptam az egyetemi felvételire való felkészüléshez is.

    Rácz Remigia

    Holló-Szabó Réka a grafikus képzés keretében a nagybetűs életre készít fel, és egy év alatt piacképes tudást ad egy projekten végigvezetve, aminek a vége egy olyan portfólió, amivel lehet állásra pályázni. Ennek keretében saját arculat is feladat, ami az önmarketing miatt fontos. Réka összeszedett rendszerben oktat, elméletből nagyon erős, és koncentrált tudást ad át rövid idő alatt, közben pedig végig ösztönöz, hogy kihozd magadból a maximumot. Sokat követel, de sokat is ad. Ha újra kezdő lennék, megint hozzá jelentkeznék grafikus palántának.

    Barcs Kinga (WDKA)

    Réka csodálatos tanárom volt! Ő indított el a tervezőgrafika irányába évekkel ezelőtt és azóta is újra és újra hasznosítom a tőle szerzett sokszínű tudást. Segítségével nagyon pontos képet kaptam arról, hogyan működik igazán jól egy design, hogyan kell tervezni, komponálni, fotózni, a színeket használni és ami a legfontosabb: kreatívan és folyton megújulva gondolkozni. Ha Réka nincs, én sem ott tartok, ahol ma tartok! 🙂

    Tóth Viktória

    Többféle felnőttképzésen megfordultam már (egyetemi, OKJ, továbbképzések stb.), de messze ez volt a legjobban szervezett és tartalmában leginkább releváns tudást átadó képzés – lelkiismeretes, szakmailag felkészült és igazán jófej oktatókkal. Megfelelő arányban volt jelen az önálló munka, az elmélet és gyakorlat, konzultáció aránya. A legnépszerűbb grafikai műfajok tervezésébe és kivitelezésébe enged betekintést szakmailag épp megfelelő mértékben, hogy később pályakezdőként önállóan is el tudjuk végezni az adott feladatot. A Hollókában lehetőségünk volt kísérletezésre rugalmas keretek között, saját stílusunk megtalálására, mindezt lelkiismeretes mentorálás és fejlődést támogató rendszeres visszajelzések mellett.

    Szondi Petra

    A grafika képzés során nagy hangsúlyt kapott az egyedi stílus és a saját látásmód fejlesztése. A feladatokban nagy szabadságot kaptunk, de a heti konzultációk során átbeszéltük a megoldásokat, és az esetleges hibákat is, hogy tanuljunk, fejlődjünk. Maximálisan elégedett vagyok a képzéssel és mindenkinek ajánlom, aki emellett a szakma mellett kötelezné el magát.

    Antal Ági

    Rékánál végeztem el a grafikai szakot. Szívből tudom ajánlani a műhelyét mindenkinek, aki e téren szeretne színvonalas oktatást kapni. Réka rendkívül felkészült, órái mindig remek hangulatban teltek és valóban hasznos tudást szereztünk nála. A tananyag az elméleti és gyakorlati oktatás megfelelő keveréke, ahol a grafikai szakma különböző ágazataiba is belekóstolhattunk (kalligráfia, csomagolástervezés stb). A képzés valóban olyan színvonalú, hogy végeztével már munkát is lehet vállalni. Köszönöm Rékának az érdekes órákat, mindenkinek csak ajánlani tudom.

    Kiss-Huszár Cintia

    Számomra ez az iskola az, ami a legkedvesebb a szívemnek. Öröm itt tanulni, mondom ezt úgy, hogy más jellegű oktatási intézményekben is megfordultam már, de sehol nem kaptam ennyi odafigyelést, és sehol nem éreztem magamat ennyire motiváltnak. Réka és Gergő maximálisan odafigyel a diákokra, és hihetetlenül segítőkészek és kedvesek; emellett pedig szuper szakemberek! Alig várom, hogy elkezdjem a UX/UI képzést is. 🙂

    Fekete Emese

    Az oktatók kimagasló szakmaisággal igyekeznek tudásuk legjavát szívvel-lélekkel átadni, és bármilyen kérdésünkre, óhajunkra-sóhajunkra megoldást, kivitelezési tanácsot bármikor adnak. Mindig igyekeznek a diákok elképzeléseit szakmailag a legjobb irányba terelni, mégis úgy teszik ezt, hogy önmagunk, a stílusunk megmutatkozzon a munkáinkban. Ha esetleg elakadunk, akkor is készségesen ellátnak hasznos tanácsokkal megoldásokkal. Akik személyre szabott, minőségi oktatást szeretnének, és olyan tudást, amit magabiztosan tudnak használni a képzés után, biztos, hogy jól döntenek a Hollóka képzéseivel. 🙂

    Tóth Ramóna

    Talán Rékáról az a két szó jut eszembe, hogy “biztos kezekben”. 🙂 Én a grafika képzést teljesen nulláról, az alapoktól indulva kezdtem el. Semmi előképzettségem és programismeretem nem volt, de ez egyáltalán nem okozott gondot neki. A sokoldalúsága és rugalmassága biztosította számomra, hogy terelgetve legyek az úton, de mindig a magam stílusában és a saját elképzeléseimet valósíthassam meg. Nagyon jól felépített rendszer mentén, kiválóan tanít. Összeszedett, átfogó anyagot adott át, rendkívül inspiratív módon. Mindig vidámak és dinamikusak voltak az órák. Különösen szerettem, hogy nagy hangsúlyt fektetett a manuális eszközök használatára. Ezért szívből tudom ajánlani grafika tanárként!

    Juhász Dalma (WDKA)

    Rendkívül jól felépített és élvezetes órák voltak, amelyeknek minden percét imádtam! Rengeteget tanultam egy év alatt, és a képzés segítségével jutottam be egy holland egyetem tervezőgrafika szakára. Mindenkinek nagyon ajánlom a képzést, aki ezen a téren szeretne továbbtanulni, szakmát szeretne váltani, vagy ki szeretné bővíteni tudását grafika terén!

    Módos Melcsi (MKE)

    Imádtam Réka óráira járni, mivel nem csak hogy jó tanár és profi szakember, hanem emberileg is nagyon motiváló, lelkes, kedves, nyitott személyiség. Elképesztő energia sugárzik az egész tanítási módszeréből, ami hihetetlen motiváló erővel hat. Rengeteget segített nekem az ott töltött évek alatt, és mostanra azt mondhatom, hogy egész kis ügyes grafikust formált belőlem. 🙂 Nagy részben neki köszönhetem, hogy felvettek a Képzőre és a tőle kapott tudást hasznosítom továbbra is az egyetemen. Bátran ajánlom bárkinek Réka grafikai képzését!

    Best of Hollóka

    Nézd legügyesebb grafikus hallgatóink évzáró prezentációit!

    Padavanjaink szokás szerint portfóliójuk prezentációjával zárták a grafikus képzésünket, ahol bemutatták, mennyit fejlődtek az elmúlt tanévben. Ha kíváncsi vagy, mi vár rád egy Hollókás képzésen és mennyit fejlődhetsz egy év alatt nálunk, nézd meg a videót a YouTube csatornánkon, és inspirálódj!

    Évzáró Prezentációk

    Nézd vissza tavalyi évfolyamunk évzáró prezentációit!

    Grafikus padavanjaink szokás szerint portfóliójuk prezentációjával zárták a képzésünket, ahol bemutatták, mennyit fejlődtek az elmúlt tanévben. Ha kíváncsi vagy, mi vár rád egy Hollókás képzésen és mennyit fejlődhetsz egy év alatt nálunk, nézd meg a videót a YouTube csatornánkon, és inspirálódj!

    Hogyan leszel grafikus?

    Sebők Orsi, az Imelda Green’s Handmade Products alkotója meghívott egy YouTube live-ba, ahol a grafika oktatásról beszélgettünk. Sok izgalmas téma került szóba, mint például a grafikus képzések típusai, a szabadúszó és az ügynökségi grafikus lét, vagy az egyetemi képzések típusai és felvételi elvárásai.

    Brandguide live

    Serfőző Péter, a hazai grafikai szakma egyik kiemelkedő alakja, a brandguide alapítója meghívta Holló-Szabó Rékát a brandguide live-ba. Péter számos neves magyar grafikussal beszélgetett már, most pedig Rékát érte a megtiszteltetés, hogy élőben mesélhetett a Hollókáról és a grafikai műhelyhez vezető útjáról.

    Podcast

    Szabó Mátyás már évek óta oszt meg szuperhasznos infókat a hazai grafikai szakmáról legendás Youtube csatornáján és podcastjeiben, ahol a 8. részben a Hollókát érte a megtisztelő meghívás. Sok izgalmas témáról beszélgettünk, mint a grafikai oktatás hazai helyzete, hogy milyen mentalitásban zajlanak a Hollókás képzések és persze a személyes oktatási tapasztalatinkról is anekdotáztunk.

    Induló képzéseink

    Melyik képzéseinkre jelentkezhetsz a következő időszakban?

    Tapasztalt mentoraink segítségedre lesznek, hogy motivált tervezőgrafikussá vagy UX/UI designerré válhass. Intenzív, egyéves designer képzéseink során komplex, piacképes tudást szerezhetsz. Mivel online formában oktatunk, tanfolyamainkat bárhonnan elvégezheted.

    Grafika Designer Képzés

    Egyéves komplex grafikus felnőttképzés

    UX/UI Designer Képzés

    Egyéves komplex UX/UI továbbképzés grafikusoknak

    Grafika Elméleti Képzés

    Egyéves grafika elméleti felnőttképzés