UX/UI Designer Képzés Specializáció
Egyéves web- és product design tanfolyam online oktatási formában
Mire való a ux és ui design?
A UX (user experience) és UI (user interface) design észrevétlenül strukturálja, kreatívabbá és könnyen felhasználhatóvá teszi a digitális felületek, applikációk és weboldalak információit és funkcióit. Már most rengeteg gondolatod van arról, hogy mitől lehetne jobb és használhatóbb egy weboldal vagy egy alkalmazás a telefonodon? Legyél nálunk UX/UI designer, és tedd szebbé a digitális világot a képzés alatt tanult tudásoddal!
A UX/UI designer képzés célja
UX/UI képzésünk célja, hogy szakmailag magas színvonalon dolgozó tervezőket képezzünk, akiknek a képzés végén egy erős UX/UI portfólió lesz a kezében, mellyel versenyképesen pályázhatnak webdesigneri, UX/UI tervezői pozíciókra, vagy vállalhatnak szabadúszó tervezői munkákat.
Hogyan zajlik nálunk az oktatás?
Tanfolyamunkon nagy hangsúlyt fektetünk az elméleti ismeretek gyakorlatba való átültetésére, ezért a tanórákon az elméleti előadásokat gyakorlati feladatok követik folyamatos konzultációkkal és egy egész éven átívelő projektfeladattal kísérve.
UX/UI designer képzésünk végére képes leszel egy nyers ügyféligényből és UX-koncepcióból felépíteni egy teljes projektet: a kutatástól a drótváztervezésen át a kész felhasználói felületig. Grafikai ismereteidet bővítve online felületek tervezésében is kiemelkedően kreatív és hozzáértő webdesigner és UX/UI tervező szakemberré válhatsz. A képzést záró webszerkesztés modul segítségével megismerheted a webüzemeltetés alapjait is, hogy sablon alapú rendszerekből is elkészíthess és beüzemelhess egy weboldalt.
UX/UI tanfolyamunk során heti 1-2 alkalommal lesz órád, elméleti és gyakorlati órák egyaránt. Az elmélettel párhuzamosan oktatjuk a gyakorlati programismeretet, és izgalmas feladatainkon keresztül azonnal ki is próbálhatod, amit tanultál.
Oktatási szemléletmódunk
Kis csoportok:
Kis létszámú csoportokban oktatunk(10-11 fő), hogy mentoraink garantáltan meg tudják adni neked azt a szakmai támogatást, amelyre szükséged van. Így az egész tanéven át segítünk fenntartani a motivációdat.
Gyakorlatias oktatás és segítség:
Az elmélet mellett mentoraid számos kézzelfogható tippel látnak el, melyeket azonnal ki is próbálhatsz az órai és a házi feladataidban. Ha elakadnál, zárt csoportunkban mentoraid és csoporttársaid is segítségedre lesznek.
Piaci együttműködés:
A képzés során együtt működünk a Workssel, akik konzulensként részt vesznek a modulzáró prezentációkban, a képzés során hallgatóink egy-egy általuk kiadott drótvázra is terveznek UI-t, amit a Works feedbackkel.
Strukturált tudás:
A tanév során egyre komplexebb, egymásra épülő UX és UI feladatokkal találkozhatsz majd. Így igazán alapos és átfogó grafikai szakértelemre tehetsz szert.
Munkaerőpiaci szemléletmód:
Képzésünkön speciális tréningekkel és előadásainkkal a munkaerőpiac elvárásaira is felkészítünk. Jogi, prezentációs, ügyfélkommunikációs és szabadúszói tréningekre is számíthatsz.
Intenzív tanmenet:
Ahhoz, hogy minden szükséges tudást átadhassunk a UX/UI képzés alatt, nagyon intenzív tanmenetre van szükségünk.
Biztos alapok:
Nálunk a UX/UI designer képzés alaposabb, mint sok más tanfolyam, amely elérhető a piacon, ezért az átlagnál hosszabb is.
Milyen témákról tanulhatsz a UX/UI képzés alatt?
Design kutatásmódszertan, Webergonómia, Layout tervezés, Kutatási technikák, Workshopok, Koncepció kialakítás, Mobil applikáció tervezés, Heurisztika, Brainstorming technikák, Prezentációs ismeretek, UX & UI elmélet, UI trendek, Honlaptervezés, WordPress szerkesztési ismeretek, Frontend alapok, SEO, Elméleti modellek, Figma, CV írás és interjú ismeretek, Szabadúszói ismeretek, Szerzői jogi ismeretek
A képzés után sem engedjük el egyből a kezedet
Alumni:
Ha elvégezted UX/UI design képzésünket, részese lehetsz a több mint 150 fős alumni közösségünknek. Itt továbbra is kaphatsz szakmai visszajelzést és tanácsot mentorainktól, csoporttársaidtól, idősebb hallgatóktól, valamit munkalehetőségekről is értesülhetsz.
Showreel:
A legszuperebb évzáró prezentációkból készítünk egy showreel-t, így még több emberhez juthat el a tudásod.
Évkönyv:
A legjobb munkákból egy évkönyvet állítunk össze, amelyet több mint 200 hazai grafikai stúdiónak és ügynökségnek is kiküldünk, ahonnan gyakornoki és junior szintű pozíciókra kaphatsz meghívást. Évkönyvünk természetesen a Hollóka honlapjára is felkerül.
Pályázatok:
Segítünk különböző hazai pályázatokon (pl. Arany Rajzszög, ArtHungry).
Ismerd meg UX/UI designer mentorainkat
Amellett, hogy szakmájukban kiemelkedő alkotók, mentoraink tapasztalt és elkötelezett oktatók is, akitől nem csak a száraz tananyagot, hanem a UX/UI tervezői gondolkodásmódot is megtanulhatod.
Lukács Illés
UX designer
Mit tanulhatsz tőle?
UX design
Neubauer-Darabos Gabriella
UX/UI designer
Mit tanulhatsz tőle?
UI design
Turnhauser Panni
Creative Frontend Developer
Mit tanulhatsz tőle?
Webszerkesztés
Képzési információk:
Órarendünk:
Képzésünk összesen 94 szakmai és plusz 14 kiegészítő (prezentációs, jogi ismeretek, stb.) tanórából áll.
A 2024/25-ös tanévben 2 csoportot indítunk, az alábbi órarendekkel:
1. csoport: Elmélet & Digitális/Konzultáció: Hétfő 17-20.30
2. csoport:Elmélet: Hétfő 17-18.30,
Digitális/Konzultáció: Kedd 17.00-19.00
További részletek
A jelentkezési lapon tudod jelezni, hogy melyik csoport óráin szeretnél részt venni, ám az esetleges túljelentkezés miatt érdemes több csoportot is megjelölnöd.
Az elméleti előadások az egész évfolyam számára ugyanabban az időpontban vannak, míg a konzultációs és programismereti órák csoportonként zajlanak(11 fő).
Hetente összesen 3,5 órányi tanórád lesz. Az elméleti és a konzultációs órák hossza összesen 3,5 óra. Az elméletre 1,5 és a konzultációra 2 órát szánunk, azonban az elméleti előadás hosszától függően ezen órák hossza +/- 30 percet változhat. Az otthoni feladataid megoldása az órákon felül nagyjából 6-8 órányi elfoglaltságot jelent.
Fontos időpontok:
Nyílt nap:
2024. április 4. csütörtök 18.00
Jelentkezési időszak:
2024. április 1-28.
1. forduló eredmények:
2024. május 13. hétfő
Interjú beszélgetések:
2024. május 16-26.
Felvételi eredmények:
2024. május 31. péntek
Beiratkozási időszak:
2024. június 1-30.
Első tanítási hét:
2024. szeptember 02. hétfő
További részletek
Az interjú beszélgetés időpontjáról e-mailben értesítünk. Ha sikerült a felvételi, a pontos oktatási dátumokat és szüneteket tartalmazó tanmenetet a képzés kezdete előtti héten kapod meg.
Tandíjak:
2024/25-ös tanévre:
A sikeres felvételit követően az alábbiak szerint iratkozhatsz be hozzánk.
Beiratkozási időszak:
2024. június 1-30.
(hallgatói szerződés & tandíj rendezése)
Egyéves tandíj: 355 000 Ft
A beiratkozási időszak alatt egy összegben rendezheted.
További részletek
A fenti konstrukciótól eltérő módon nem tudunk befizetést elfogadni.
A tandíj befizetésére utalással van lehetőséged. Az iskola bankszámlaszámát a sikeres felvételit követően – a beiratkozási információkkal együtt – e-mailben írjuk meg neked.
Kedvezmények:
Hollóka kedvezmény: 5000 Ft (korábbi hallgatóknak)
Diák kedvezmény: 5000 Ft (Közép- vagy felsőoktatásban, nappali tagozaton tanulóknak)
Pedagógus kedvezmény: 5000 Ft
A beiratkozáskor jelezheted, hogy mely kedvezményekkel szeretnél élni.
Hogyan épül fel a képzés?
A képzés struktúrája összesen 3, szorosan egymásra épülő modulból áll, melyek során egyre összetettebb feladatokkal dolgozunk. Minden modul egy modulzáró leadással zárul.
I. modul: UX Design
II. modul: UI Design
III. modul: Webszerkesztés alapok
Online oktatási forma
UX/UI designer képzésünk kizárólag online oktatási formában indul, így az ország (vagy a világ) bármely pontjáról elvégezheted. Az órák a Zoom alkalmazáson keresztül futnak.
Bár online zajlik az oktatás, maximálisan figyelünk rád, mivel mind az elméleti, mind a gyakorlati órák interaktívan, személyes jelenléttel zajlanak.
Mit ad a Hollóka UX/UI designer képzése?
Ha sikeresen elvégzed a képzést, megkapod iskolánk középszintű magániskolai tanúsítványát – és a kezedben lesz egy ütős, versenyképes UX/UI designer portfólió, magabiztos szakmai tudással megalapozva.
A tanúsítvány megszerzésének feltételei:
- A modulzáró leadások teljesítése
- A tanórák 70%-án való részvétel
Képzésünk bejelentett, egyéni tanrendű felnőttképzés.
Képzőhely nyilvántartási szám: B/2024/000183
Képzési azonosítószámok: K/2024/032488, K/2024/032489
Neked való a képzés, ha…
…már értesz a grafikához, és szeretnél online felületek tervezése felé specializálódni
…van szakmád vagy karriered, de úgy érzed, nem tudsz kiteljesedni, pályaváltáson gondolkodsz.
…társterületen már van szakmád, de magasabb szintre fejlődhetnél a grafika segítségével, például ha építész, marketinges, webfejlesztő vagy.
…van már valamilyen grafikai képzettséged, pl. OKJ-d, de bizonytalan vagy a tudásodban, szeretnél fejlődni.
…felsőoktatásba szeretnél bekerülni tervezőgrafika szakra, és szélesítenéd grafikai portfóliódat.
Mennyi időre lesz szükséged a képzéshez?
A tanfolyam heti 1-2 alkalom elfoglaltságot jelent. Óráinkat hétköznap, az esti idősávban tartjuk, így képzésünk munka vagy egyetem mellett is végezhető, az online oktatási formának köszönhetően a világ bármely pontjáról.
Az órákon kívül érdemes számolni a házi feladatok megoldására szánt idővel is. A képzés intenzitása miatt akkor érdemes jelentkezned, ha hetente legalább 6-8 órát tudsz szánni a feladatok megoldására.
Milyen eszközökre lesz szükséged?
Adobe programok használatára alkalmas számítógép
Figma (3 projektig ingyenes)
Zoom alkalmazás (ingyenesen letölthető), ezen keresztül folynak az órák
Webkamera (elég a laptopodba épített)
Minőségi optikai egér
Sketchbook és alap rajzeszközök
Jelentkezési és felvételi információk
Hogyan zajlik a felvételi?
Töltsd ki jelentkezési lapunkat és küldd el nekünk a grafikai portfóliódat az alábbiak szerint. A lent megadott elbírálási határidőig visszajelzünk, és ha minden szuper, behívunk egy rövid interjúra. Az eredményhirdetés időpontja után pedig szólunk, hogy felvettünk-e a UX/UI designer képzés következő évfolyamára!
Felvételi időpontok
Nyílt nap: 2024. április 4. csütörtök 18.00
Jelentkezési időszak: 2024. április 1-28.
1. forduló eredmények: 2024. május 13. hétfő
2. forduló / Interjú beszélgetések: 2024. május 16-26.
Felvételi eredmények: 2024. május 31. péntek
Mit kell tenned a jelentkezéshez?
1. Töltsd ki a jelentkezési lapot
2. Válogasd össze a legjobb grafikai munkáidat egy portfólióba.
(A részleteket a lenyílóban találod.)
3. Küldd el nekünk a [email protected] címre pdf formátumban.
Részletes felvételi információk
Jelentkezési lap: Figyelmesen töltsd ki a jelentkezési lapot, ne hagyj semmit üresen. Hagyj magadnak időt a válaszokra, a jelentkezési lap minden kérdése fontos!
Felvételi munkák: A jelentkezéshez nem várunk UX/UI design szakmai előképzettséget, de grafikai előképzettséget igen, hiszen a képzés specializáció tudásanyaga erre alapoz majd. A túljelentkezés miatt fontos, hogy próbáld meg a legjobb grafikai munkáidat összeválogatni.
Mit tartalmazzon a felvételi portfóliód?
Bemutatkozó oldal: Kérjük a portfóliód egyik oldalán mutatkozz be nekünk egy portréfotóval és a CV-vel, vagy egy rövid bekezdéssel.
Szakirányú munkák: (minimum 5 db projekt)
Kíváncsiak vagyunk UX/UI designer jelöltjeink stílusára, ízlésére, személyiségére. Grafikai munkáid között mindenféle munkát elfogadunk, ami a szakirányhoz kötődik (pl.: logók, arculatok, kiadványok, honlaptervek, illusztrációk, stb.), de szeretnénk kérni, hogy az alábbi szempontok valósuljanak meg egy-egy munkádban.
- Arculat & logótervezés mindenképp szerepeljen az anyagodban, de hogy hány felülete van az arculatnak, rád bízzuk.
- Fontos szempont a felvételin a tipográfiai alaptudás, így szerepeljen olyan munka is az anyagodban, melyről látjuk, hogy nem okoznak gondot a tördelési alapok és tudod mit jelent a sans-serif.
- Legyen a munkáid között olyan, amiről kiderül, hogy tudsz layoutban gondolkodni. (pl.: magazin, szóróanyagok, honlapterv, stb.)
- Ezeken kívül bármilyen grafikai munkát szívesen látunk, melyből érződik a grafikai tudásod, ízlésed, személyiséged. (pl.: plakátok, csomagolás, lemezborító, illusztráció, stb.)
- Ha inkább UI design területről érkezel, nem tervezőgrafikairól, akkor az eddigi ui terveid mellé 1-2 arculattervet szükséges beadnod.
Kérjük hogy 1:1-ben tutorial alapján készült munkát ne küldj, a saját terveidre vagyunk kíváncsiak.
Rád bízzuk, hogy hány oldalban szeretnéd megmutatni az anyagod és azt is hogy egy oldalon hány képet mutatsz nekünk, mikor készült és hány darab munkát küldesz.
Formátum: Munkáidat fűzd össze 1 db fekvő formátumú pdf-be, melynek mérete maximum 25 MB legyen. Az elnevezést kérjük az alábbiak szerint állítsd be: vezetéknév_keresztnév_uxui_felvételi.pdf
Felvételi folyamat:
1. Forduló: Az első forduló a jelentkezési lap kitöltése és a felvételi munkáid elküldése, erről e-mailben kapsz majd eredményt, hogy továbbjutottál-e a következő szóbeli fordulóba.
2. Forduló: Ha továbbjutottál, a második fordulónk egy 8-10 perces online beszélgetés lesz Zoomon, ahol a szakmai érdeklődésedet, felkészültségedet és rátermettségedet igyekszünk felmérni. Az első forduló eredményekor kapsz majd meg egy táblázatot, ahol feliratkozhatsz, hogy mikor szeretnél szóbelire jönni a megadott időpontokból.
A szeptemberben induló tanév felvételije rendszerint tavasszal van, őszi pótfelvételit csak abban az esetben hirdetünk, ha maradnak szabad helyeink, de erre az elmúlt években nem volt példa.
Hogyan alakulnak ki a felvételi eredmények?
A képzésre alkalmasnak tartott jelentkezőket sorrendbe állítjuk. A csoportlétszámnak megfelelően vagy felvételt nyersz, vagy várólistára kerülhetsz. Ha bárki visszamondja a helyét, értesítjük a következő várólistás jelentkezőt. Ha úgy érezzük, nem állsz készen a képzésre, és még érdemes magad fejleszteni, akkor ezt megírjuk neked és még nem fogunk felvenni.
Hogyan készülj a felvételire?
Ha a grafikai alapokra erősítenél:
- Brandguide: Ez Serfőző Péter projektje, melynek keretében sok tudás ingyen is elérhető, pl. a Facebook csoportban és a honlapján. Livejaiban számos, különböző területeken alkotó hazai grafikussal beszélgetett már, akikkel érdemes lehet megismerkedni.
- Ajánlott könyvek: Virágvölgyi Péter: A tipográfia mestersége számítógéppel, Johannes Itten: a színek művészete, Timothy Samara: A grafikai tervezés kézikönyve, Serfőző Péter: Branding és a vizuális válasz, Tipográfia – A vizuális kommunikáció alapja, UI design, Maczó Péter: A tipo grafikáról, Szabó Mátyás: Nem kell nagyobbra venni a logót
- Domestika és Skillshare: Itt elérhető áron találhatsz rövid digitális kurzusokat, a Photoshoppal, Illustratorral mindenképpen érdemes képben lenned.
Ha a UX/UI designba szeretnél belekóstolni a képzés előtt:
- Ha szeretnél képbe kerülni a UX/UI alapjaival, jó szívvel ajánljuk Nagy Attila mentorunk videókurzusát.
- Behance: Érdemes itt követni a UX/UI trendeket. Gyakorlásképpen akár le is másolhatsz 1-2 designt, ami alapján könnyebb lesz sajátokat tervezni.
- Brandguide: Ez Serfőző Péter projektje, melynek keretében sok tudás ingyen is elérhető, pl. a Facebook csoportban és a honlapján. Számos, különböző grafikai területekről találsz nála hasznos cikkeket.
- Ajánlott könyvek:
Magyar nyelven is elérhető: Pásztor Dávid: UX design, Steve Krug: Ne törd a fejem, Susan Weinschenk: 100 dolog, amit minden tervezőnek tudnia kell az emberekről, Webergonómia Jacob Nielsen nyomán., Serfőző Péter: UI design
Angolul érhető el: O’Reilly kiadó UX és design könyvei, Jesse James Garrett: The Elements of User Experience, Nir Eyal: Hooked, Don Norman: Design Everyday Things, Tom Greaver: Articulated Design Decisions, Nir Eyal YouTube előadásai
Padavanjaink mesélték…
Lapozd át mit meséltek rólunk korábbi hallgatóink.
Best of Hollóka
Nézd meg legügyesebb UX/UI designer hallgatóink évzáró prezentációit!
Padavanjaink szokás szerint portfóliójuk prezentációjával zárták a képzésünket, ahol bemutatták, mennyit fejlődtek az elmúlt tanévben. Ha kíváncsi vagy, mi vár rád egy Hollókás képzésen és mennyit fejlődhetsz egy év alatt nálunk, nézd meg a videót a YouTube csatornánkon, és inspirálódj!
Évzáró Prezentációk
Nézd vissza tavalyi évfolyamunk évzáró prezentációit!
UX/UI designer padavanjaink portfóliójuk prezentációjával zárták a képzésünket, ahol bemutatták, mi mindent terveztek az elmúlt tanévben. Ha kíváncsi vagy mennyit fejlődhetsz egy év alatt nálunk, nézd meg a videót a YouTube csatornánkon, és inspirálódj!
Grafikai képzéseink
Milyen grafikai képzéseken tanulhatsz a Hollókában?
Tapasztalt mentoraink segítségedre lesznek, hogy motivált tervezőgrafikussá vagy UX/UI designerré válhass. Intenzív, egyéves designer képzéseink során komplex, piacképes tudást szerezhetsz. Mivel online formában oktatunk, tanfolyamainkat bárhonnan elvégezheted.