Grafika
szakos
hallgatóink
munkái

Nézd meg, milyen feladatokon dolgoztak padavanjaink a Grafika Képzés alatt!

Évkönyv

Nézd végig a 2022/23-as évfolyamunk legszuperebb munkáit!

Tavalyi évfolyamunk évkönyvében egy helyen, letölthető formátumban nézheted végig frissen végzett padavanjaink legjobb alkotásait. Mindhárom designer képzésünk – grafika, illusztráció, UX/UI design –  hallgatói remek munkát végeztek, és immár szakemberek lettek. Szeretnél a következő évkönyvünkben szerepelni? Jelentkezz a Hollókába!

Hollóka évkönyv 2023

Milyen kihívások várnak rád?

A Grafika Képzés alatt változatos, egyedi fejlesztésű tervezési feladatokkal dolgozunk. A tanfolyam elején sok kis grafikai feladattal kezdünk, amelyek egyre komplexebbé válnak, ahogy a tananyaggal haladunk.

Az első modulban rövid, kreatív gyakorlatokkal kezdünk, melyek segítenek a biztos alapok lefektetésében. A második modultól kezdve az év végéig egy nagy arculattervezési projektet visznek végig hallgatóink, kisebb feladatokkal fűszerezve, így egy valódi grafikus tervezési folyamatot modellezünk. Az egész tanév során minden munkáról hetente konzultálunk, hogy a mentorálásból is sokat fejlődhessenek grafikus padavanjaink és a modulzáróra elkészüljenek a feladatok melyek az év végén a grafikusi portfóliókba kerülnek.

Kisebb grafikai projektek

A rövidebb feladatok célja, hogy teret adjunk a kísérletezésnek és a grafikai útkeresésnek. A feladatok egy része (például a plakát- vagy borítótervezés) szabadon választható, így minden hallgatónk a saját érdeklődési körének megfelelő munkákon dolgozhat, és súlyozhatja a különböző grafikai területeket a portfóliójában.

Meghívótervezés
Lemezborító tervezés
Csomagolás tervezés
Plakátkompozíciók
Grafikusi saját arculatok
Piktogramtervezés

Nagyarculati projekfeladat

Ismerd meg a Grafika Képzés legösszetettebb feladatát!

A projektfeladattal egy szorosan egymásra épülő, strukturált, feszes tempójú grafikai projektet modellezünk. Az első lépés a brand megalkotása. Fontosnak tartjuk, hogy grafikus hallgatóink végig egy saját maguk által kitalált projekten dolgozzanak, mivel így könnyebb fenntartani az érdeklődést és a motivációt a képzés során.

A grafika képzés alatt különös hangsúlyt fektetünk a briefingre: hallgatóink elemzik a brand versenytársait, célcsoportját, piaci pozícióját, stb. Ezt követően az alapoktól haladunk a komplexebb arculati felületek tervezéséig, kezdve az arculati színekkel, tipográfiával és logóval, majd piktogramokat, social felületeket, szóróanyagokat és plakátokat tervezünk.

A projektfeladatot csomagolástervezéssel és makettezéssel zárjuk, ezután neki is lehet állni a grafikus portfólió összeállításának.

Fehér Panni: Shapely Odded

A shapely odded egy design kollektíva és márka. Az oddly shaped angolul annyit tesz furcsa alakú, ennek a jelentésnek a furcsa alakú verziójából jött létre a shapely odded márkanév.

A logo és az arculati elemek ennek a játékosságnak és változatosságnak a megőrzésére törekednek. A fekete, különböző alakban szétfolyó pacák sokféle ablakot nyitnak a világra, a bennünk rejlő kreativitás és furcsaság bátor megmutatására kézzel rajzolt karakterek invitálnak, akik végig kísérik a márka vizuális megjelenésének egészét. A fekete, fehér, erős narancs és visszafogott szürke arculati színek és a tipográfia a játékosságot, de a kreativitás szabadjára engedéséhez szükséges bátorságot, határozottságot hangsúlyozzák.

Tarnai Dóra: Hamibap

Fontos volt számomra, hogy hagyományos kalligrafikus elemek mindenképp jelenjenek meg az arculati elemek között. Végül a logó is egy stilizált kalligrafikus jel lett, ezt egészítettem ki egy modern betűtípussal.

A prémium érzetet szerettem volna közvetíteni a limitált színpalettával és az egyedi formákkal. A szórólap hajtogatása közben a papírhajtogatáshoz szükséges precizitás és szakértelem is eszünkbe juthat.

A csomagolás grafikájában visszaköszönnek az arculati grafikák, ám azok nem ismétlődnek, hanem kiegészítik a már meglévő látványvilágot. A távol-keleti asszociációt erősíti a doboz íves teteje is, ám ennek nem csak esztétikai szerepe van, a rizs kiöntését is könnyebbé teszi.

Bakonyi Kitti: Mendó

A Mendō egy fiktív Japán eredetű férfi kozmetikai cég, amely különböző bőrproblémákra ad megoldást. Célja, hogy normalizálja a férfiak mindennapos arcápolási rutinjait.

A márka középpontjában a japán Kabuki színházi műfaj áll, amelyben férfiak is játszottak. A színészek számos kozmetikumokat és festékeket viseltek az előadások alatt, ezzel különböző érzelmeket kifejezve.

A csomagolás tervezésekor fontosnak tartottam azt a szempontot, hogy könnyen szállítható legyen, ezért úgy készítettem el a stancrajzot, hogy ne legyen benne ragasztás, így a doboz teljesen lapra nyitható és tárolható. A csomagolásokon különféle szín és illusztráció szerinti mutációk láthatóak, a brand 3 fő színének és az arculati elemek más-más variációja látható.

Az illusztrációkban megjelennek a japán Kabuki színház jellegzetes hangszereinek egyes részei minimalizálva, ezenkívül a díszletek és jelmezek (kimonó) mintái is. A brandhez készültek piktogramok is, amelyek a bőrtípusokat jelölik.

Romhányi Henriett: Menola

A MENOLA Gyógynövényszappan logójában megjelenő páva motívumot a magyar népművészet inspirálta, ami többek között a szépséget, tisztaságot és megújulást is jelképezi. Színvilágban az egyszerűségre törekedtem, csupán két arculati színnel dolgoztam. Az illusztrációim stílusát a linó nyomatokat idéző vizuális megoldásra építettem.

A MENOLA Gyógynövényszappan csomagolásának tervezésnél egy háromdarabos szappancsalád díszcsomagolása mellett döntöttem. A csomagolás három részből áll. Egy, a grafikai elemeket tartalmazó tokból, egy doboztestből és egy elválasztóelemből, mely a szappanok tájolását segíti elő. 

Zsigmond Csilla: Arété

Az arété egy szorongásoldó füstölő márka, mely a görög istenek erejével segít megugrani a félelmeink és a kételyeink rengetegét a hétköznapokban. A logotípiát egy markáns betűtípusból alakítottam ki és egy barátságos, bizalmat árasztó színt választottam hozzá. Ehhez készült egy embléma verzió is, mely egy szép diadémot kapott, ezzel reflektálva a bennünk rejlő görög istenségekre.

Az arculathoz készültek piktogramok is, ezeket könnyed vonalvezetéssel és szolidsággal szerkesztettem meg és szintén egy-egy erényt szimbolizálnak.

A csomagolás fő koncepcióját a két kedvenc görög istennőm testesíti meg, ezért kettő különböző doboz készült hozzá olyan grafikával, melynek fő elemei állandók de az adott illathoz passzoló istennőt és színt választottam mindkét esetben.

A csomagolás grafikával egy új elem kerül bele az arculatba: úgy éreztem, hogy mivel minden brandet maga a termék tesz egyedivé és kerek egésszé, az arété esetében fotó kivágásokat használtam fel a csomagolás előoldalaira, így a design kap egy olyan külalakot a görög szobrokkal, mely egy kecses ám ugyanakkor igazán kivételes irányba tereli a stílust. 

Langa Kitta: Mira

A Mira gluténmentes liszteket gyártó és forgalmazó hazai vállalat. A márka célja, hogy a fogyasztók számára elérhetővé, és egyúttal izgalmassá tegye az alternatív lisztekkel való sütést-főzést és ösztönözze őket arra, hogy bátran kísérletezzenek a konyhában a receptek elkészítése során. 

A csomagolásnál fontos szempont volt számomra, hogy színeiben kitűnjön a versenytársai közül, ezért a brand fő színét, a lilát választottam, mint alap szín. Az illusztrációk, amelyek a doboznak szinte minden oldalán megjelennek, kedvessé és szerethetővé teszik a terméket. A tervezéskor törekedtem arra, hogy minden lehetőséget megragadjak arra, hogy még játékosabbá tegyem a csomagolást – így került a cica üstjére a vonalkód, vagy a receptkönyvre egy benyúló cicamancs.

Tóth Zsolti: Belzebon

A Belzebon egy bonbon manufaktúra, amelynek tematikája a boszorkányság, illetve a misztikumok világa általánosságban. Fő célkitűzésük, hogy arra ösztönözzék az embereket, hogy ne ítéljék el azt, aki más, a megszokottól eltérő, mert gyakran a legkedvesebb és jószándékúbb embereket bélyegzik így meg, pont ahogy a boszorkányokkal tették anno. Mindezt a kézműves bonbonok nyújtotta ízélményen keresztül szeretnék elérni, amelyet egy bűvös kis játékkal is elláttak.

A logótípiához egy gót textúrára hajazó, illetve egy egyptienne betűtípust választottam, hogy felidézze azokat a letűnt korokat, amikor a boszorkányokat valós veszélynek hitték. Viszont színben a fehér mellett egy vibráló galagonyapirost határoztam meg, hogy frissességet vigyen az arculatba. 

A különféle bonbonokhoz mágikus fantázianevet, saját színt és illusztrációt rendeltem. Utóbbiak már-már groteszknak, esetleg félelmetesnek hathatnak, viszont ezt ellensúlyozza, hogy mindegyik kiszerelés a lelki békének valamely aspektusát hivatott elősegíteni, ugyanis mindegyik bonbon mellé egy apró varázsigét csomagolnak. Így az “üstszerű” dobozban kóborló ujjaink meglelhetik azokat a varázsszavakat, amelyre lelkünknek épp legnagyobb szüksége van.

Péczi László: Kompánia szószok

A baráti vállalkozást egy séf trió alkotta, akik a főzés lelkes rajongóiként rengeteget dolgoztak konyhán beosztottként és konyhafőnökként is. A legjobb éttermeknél fordultak meg, belekóstoltak a gasztronómia legjavába és a fine diningba. Így szereztek tapasztalatot az ízek összeállításában, kreatív főzésben, konyhavezetésben és alapanyagok beszerzésében.

Szerettek volna kitörni a mókuskerékből. Mindhárman szoktak otthonra szószokat, ételkiegészítőket készíteni. Innen jött az ötlet, hogy megalkossák a saját tökéletes receptjüket, és ezt megosszák a világgal. A céljuk az, hogy összehozzák az embereket és szakértelmükkel éttermi minőséget csempésszenek a Te asztalodra is.

A termékek jellegzetes színét az alapanyagok adják: sütőtök, mangó, kápia paprika. A minőséget és eleganciát sugalló fekete mellett, ezt a három színt játékosan és figyelemfelkeltően fel lehet használni. Bátran megjelenhet groteszk betűtípus, ellensúlyozva a többi arculati elem játékosságát. Érdemes kitöltött színes flekkeket, hozzájuk illő piktogramokat és illusztratív elemeket tervezni. A logóban jelenjen meg ikonikus vagy figurális alakzat.

Karaszi Eszter: Fermice

A Fermice arculata egyszerre épít a modern és a hagyományos jegyekre. A logó esetében a modern irányt a groteszk betűtípus, a hagyományost pedig a népi motívumok inspirálta fél virág alakzat és az R betűben kialakított módosítás adja.

A színek és a tipográfia esetében is hasonló volt az elv: modern kék mellé hagyományos piros szín, egy letisztult groteszk betűtípus kombinálva egy barátságos, kézírásra emlékeztető betűtípussal.

A csomagolás letisztult, egyszerű és modern, a fő színeket a terméket jelentő egyes zöldségek jellemző, élénk színei adják. A csomagolás három féle termékhez készült: borsó, répa és hagyma. A különbözőséget a zöldségeket megjelenítő piktogramok is jelölik a színek és a feliratok mellett.

A csomagolást a terméket tároló üvegen körülfutó szalag adja, mely hátoldalán megtalálhatóak a termékkel és fermentálással kapcsolatos legfontosabb információk. A belső oldalon pedig a termék felhasználásával elkészíthető recept van elhelyezve. A receptek kivághatóak, így kártyaszerűen gyűjthetőek. A csomagolás ragasztásmentes, ezzel is támogatva a fenntarthatóságot.

Mihalovits Panka: Helen

A Helen egy prémium évszakok tematikájú virághagymákat áruló fiktív magyar vállalkozás. A brand fő üzenete, hogy merjünk kinyílni, nőni és fejlődni, az évszakoktól függetlenül. Az elkészített logotípia ezt az üzenetet és a prémium élményt közvetíti. A magasba nyúló betűk közül egy betű “kinyílik”, ezzel szimbolizálva a fejlődést és fejlődni akarást.

Fő arculati színként a bézst és egy erős narancssárgát használtam, ami koncentrálásra és erősödésre késztet. Ezek minden arculati felületen megjelennek és egybe fogják a különböző évszakok kampányait és csomagolásait. Az évszakoknál specifikusan egy-egy telt szín 3 árnyalatát használtam az illusztrációk elkészítéséhez. 

A csomagolás szerkezeti felépítése két részből, egy tetőből és egy alsó részből áll. A tetőt az alsó részről levéve az alsó rész szétnyílik, ezzel a virágok kinyílását imitálva. 

Best of Hollóka

Nézd legügyesebb grafikus hallgatóink évzáró prezentációit!

Padavanjaink szokás szerint portfóliójuk prezentációjával zárták a grafika képzésünket, ahol bemutatták, mennyit fejlődtek az elmúlt tanévben. Ha kíváncsi vagy, mi vár rád egy Hollókás grafika képzésen és mennyit fejlődhetsz egy év alatt nálunk, nézd meg a videót a YouTube csatornánkon, és inspirálódj!

Évzáró Prezentációk

Nézd vissza tavalyi évfolyamunk évzáró prezentációit!

Grafikus padavanjaink szokás szerint portfóliójuk prezentációjával zárták a képzésünket, ahol bemutatták, mennyit fejlődtek az elmúlt tanévben. Ha kíváncsi vagy, mi vár rád egy Hollókás képzésen és mennyit fejlődhetsz egy év alatt nálunk, nézd meg a videót a YouTube csatornánkon, és inspirálódj!

Mit kell tudnod a képzésről?

Ha felvételiznél grafika képzésünkre, olvass tovább, és mindent megtudhatsz a tandíjaktól kezdve a felvételi tippekig.

Kövesd hallgatóink munkáit a közösségi médiában is!

Nyílt nap 2024/25

Nézd vissza a következő tanévünk Nyílt Napjait!

Nyílt napunkon megtudhatod, mire számíts nálunk egy Hollókás képzés során! Mentoraink részletesen bemutatják a grafika, az illusztráció és a ux/ui designer szakot is. Ismerkedj meg a képzéseink menetével, oktatási módszerünkkel, végzett hallgatóink munkáival, és kérdezz bártan mentorainktól.

Hollóka Műhely Grafikai Képzések Nyílt nap

Induló rövid képzéseink

Milyen rövid illusztrációs képzéseken vehetsz részt a Hollókában?

Tapasztalt mentoraink segítségedre lesznek, hogy fejleszthesd magad az illusztráció és a grafika specifikus területein. Mivel online formában oktatunk, tanfolyamainkat bárhonnan elvégezheted. Képzéseink kis létszámú csoportokban indulnak, hogy maximálisan odafigyelhessünk rád és fejlődésedre.

Illusztrációs rajzeszközök technikái

Illusztrációs tanfolyam hat hétben

Az illusztráció vállalkozói és self-branding háttere

Elméleti online előadások vállalkozó illusztrátoroknak