UX/UI designer
szakos
hallgatóink
munkái

Nézd meg, milyen feladatokon dolgoztak padavanjaink a UX/UI Designer Képzés alatt!

Évkönyv

Nézd végig a 2022/23-as évfolyamunk legszuperebb munkáit!

Tavalyi évfolyamunk évkönyvében egy helyen, letölthető formátumban nézheted végig frissen végzett padavanjaink legjobb alkotásait. Mindhárom designer képzésünk – grafika, illusztráció, UX/UI design –  hallgatói remek munkát végeztek, és immár szakemberek lettek. Szeretnél a következő évkönyvünkben szerepelni? Jelentkezz a Hollókába!

Hollóka évkönyv 2023

Milyen kihívások várnak rád?

UX/UI designer képzésünkön számos változatos, egyedi feladaton keresztül ismerkedhetsz meg a felhasználói felületek tervezési folyamatával. A képzés során több rövid feladat mellett egy, az egész tanfolyamon átívelő projektfeladat segít elmélyülni a digitális terméktervezés folyamatában.

Kisebb UX & UI design feladatok

A kisebb feladatok lényege, hogy hallgatóink átfogó képet kapjanak a UI/UX szakmáról és a webszerkesztés alapjairól, valamit megtalálják a személyiségükhöz legjobban passzoló irányt. Ezen feladatok során létrehozhatod a saját oldaladat WordPressben, megrajzolhatsz egy dashboardot két workshop után, akár újratervezhetsz egy általad választott weboldalt, interjúk vagy kérdőívek alapján saját kutatást végezhetsz, “rapid proto” módszertannal kereshetsz új megoldásokat egy adott témára, és egy előre elkészített drótváz alapján tervezhetsz felhasználói felületeket.

Webshop UI design / Ügynökségi feladat (Works.)
Saját portfólió WordPress honlap

UX/UI design projektfeladat

A UX/UI design szakunk fő feladata egy digitális termék tervezése szabadon választott témában, mellyel egy szorosan egymásra épülő, strukturált, feszes tempójú projektet modellezünk.

A koncepció létrehozását egy kutatás követi, melynek során megismerkedsz a célcsoportod igényeivel és szokásaival. Ezek után nekiállunk a termék felépítésének, melyet a felhasználói útvonalak (flow) megrajzolásával kezdünk, hogy a kezedben legyen egy letisztult folyamati térkép a termékedről.

A termékhez összeállítunk egy drótvázat (ux design), majd a felhasználói felület-tervezési (ui design) szakaszban kialakítjuk a végső kinézetét, és összeállítunk egy UI kitet a termék tervezése során felhasznált elemekkel.

Pável Nóra: Home app

Az alkalmazás a lakáskeresés problémájára nyújt megoldást, elsősorban fővárosi fiatal felnőttek számára. Célja, hogy összekösse a lakáskiadókat és keresőket. Segítségével könnyedén felvehetik a kapcsolatot a bérlők a bérbeadókkal és foglalhatnak időpontot a lakás megtekintésére vagy akár jelentkezhetnek a lakás kivételére is. 

Az első fontos szempont a design szempontjából az volt, hogy egy biztonságos és letisztult felületet fogadja a felhasználót, ezért használtam a kék különböző árnyalatait. A kék szín elsősorban a CTA gombokra kerültek rá, a szövegek és a címek pedig sötét szürke színeket kaptak. 

Kiss-Huszár Cintia: Spoonful app

A Spoonful egy főzésre ösztönző applikáció, amelyben rengeteg új receptet tanulhatunk és készíthetünk el, különböző nemzetek konyháiból és különböző diétákra szabva egyaránt. A receptek mellett fontos és ösztönző szerepe, hogy segítsen az ételpazarlás csökkentésében és egyfajta közösséget alkotva, ha kedvünk van hozzá, játékosan mérkőzhessünk meg barátainkkal, ugyanazokat az ételeket elkészítve.

A célcsoport tekintetében (25-35 éves korosztály), igyekeztem egyfajta játékosságot, ám letisztult külsőt adni az alkalmazásnak.

Lőrincz Zita: Mazsola app

A Mazsola általános iskolás diákoknak segít a suliválasztással kapcsolatos összes akadály és buktató leküzdésében, miközben modern, okos, barátságos és informatív. A pályaválasztás előtt állók közül sokan tanácstalanok, nincsenek tisztába képességeikkel, a Mazsola segít nekik erősségeik és feltérképezésében érdeklődésük szűkítésében.

Az alkalmazás mobil nézetre készült, hogy a célkorosztály bárhol, bármikor kényelmesen böngészhessen benne. A design kialakításánál fontos volt, hogy a fiatal szemeket semmi fölösleges elem ne zökkentse ki, önmagukra koncentrálhassanak. 

Betűtípusnak egy markáns, kicsit játékos, könnyen olvashatót választottam, ami illeszkedik az alkalmazás brutalista stílusához.

Kovács Vivien: Paleobones app

A Paleobones egy a dinoszauruszok és paleontológia iránt érdeklődő és rajongó embereknek készült applikáció. Egy játékos, informatív, edukatív és közösség teremtő applikáció, mely lehetővé teszi, hogy a téma iránt érdeklődök minden a számukra fontos funkciót elérhessenek és egy új közösség részeseivé válhassanak.

Fontos volt számomra, hogy tekintetbe véve a felhasználók korosztályának sokszínűségét egy könnyen értelmezhető és kezelhető felületet hozzak létre, éppen ezért szinte minden olyan fontosabb elem amely interakcióra alkalmas pirossal van kiemelve, illetve a tartalom tagolásánál sokszor dobozokat alkalmaztam. Ezenfelül igyekeztem illusztrációkkal és képekkel változatosabbá és játékosabbá tenni a megjelenést.

Vajas Aliz: CastMe app

A CastMe egy modell kereső platform, amely összeköti a modelleket, fotósokat és kreatív ügynökségeket egy gördülékeny, online környezetben. Ezen felül a platform lehetőséget biztosít a felhasználók számára, hogy véleményt írjanak egymásról, segítve a bizalomépítést és a döntéshozatalt. A cél a modellek és az ügynökségek közötti kommunikációs folyamat egyszerűsítése és felgyorsítása volt egy modern felületen keresztül.

A CastMe weboldal designja egy egyedi neo-brutalista stílus és egy felhasználóbarát UI ötvözete. A képek dominanciája miatt minimalista design elemeket használtam a tervezési folyamatban, hogy bármilyen típusú és filterezésű kép könnyen beolvadjon a dizájnba. A fekete-fehér alapszín-sémát friss, neon zöld és lila akcentusokkal egészítettem ki, ezek a hangsúlyos színek segítenek a figyelem irányításában és az információk kiemelésében, ezáltal még hatékonyabbá téve a felhasználói élményt. A karakteres és bold Syncopate betűtípus párosítottam az egyszerű és könnyen olvasható Open Sans törzsszöveggel. 

Demeter Eszter: huddle app

A huddle egy sporttárskereső applikáció, melynek lényege, hogy helymeghatározást követően láthatjuk ki és hol éppen mit sportol, milyen sportághoz keres társat, ezáltal akár azonnal találhat a felhasználó partnert, vagy egy egész csapatot valamilyen mérkőzéshez, de nyitott a lehetőség teljesen új sportágak kipróbálására is. 

A huddle logotípiája a Raleway fontból készült, a kis kör a végén pedig a játékosságra asszociál. Az arculati színeknek is fontos szerepe van, amiből 3 fő színt különböztetünk meg: A kék köszön vissza a legtöbb helyen, többek között a logóban, gombokon, szövegeken, de a helyszínek megkülönböztetésénél ez jelzi a vízi sporteseményeket. A lila a fedett pályás sporteseményeket, a zöld pedig a szabadtérieket hivatott jelezni.

Szalai Gyöngyi Csilla: Moody app

Koncepció

A cél egy olyan honlap fejlesztése, amelynek segítségével a nők könnyebben követhetik nyomon a havi ciklusukat és a hangulatuk változásait, valamint a honlap funkcióinak segítségével tisztábban lássák az aktuális lelki állapotuk okát és ezt ismervén könnyebben eligazodjanak a mindennapokban.

Szatmári Fruzsina: PawBook app

A PawBook egy alkalmazás, amellyel menedzselheted kutyás életed. Az app célcsoportjai a kutyabarátok és a gazdik. A cél, hogy könnyebben rátaláljanak a gazdik a kutyabarát helyekre és szolgáltatásokra. Ajánlhatnak másoknak már tesztelt helyeket és szolgáltatásokat. Az app másik fő funkciója, hogy gazdi és kutyus profilokat hozhatunk létre, ahol lehetőség van oltás-, gyógyszer-, szolgáltatás időpont emlékeztetők beállítására, a kutyus(ok) dokumentumainak feltöltésére és exportálására.

A PawBook design kialakításánál a fő szempont olyan színek és betűtípus kiválasztás volt, amely játékosan támogatja a témát, de hagyja érvényesülni a funkciókat. Az app felépítésénél tiszta, átátható rendszerre törekedtem három fő menüre építkezve (térkép, kedvencek, profil). Így a felhasználó útközben is könnyen, gyorsan eléri a fő funkciókat.

Best of Hollóka

Nézd legügyesebb UX/UI designer hallgatóink évzáró prezentációit!

Padavanjaink szokás szerint portfóliójuk prezentációjával zárták a képzésünket, ahol bemutatták, mennyit fejlődtek az elmúlt tanévben. Ha kíváncsi vagy, mi vár rád egy Hollókás képzésen és mennyit fejlődhetsz egy év alatt nálunk, nézd meg a videót a YouTube csatornánkon, és inspirálódj!

Évzáró Prezentációk

Nézd vissza tavalyi évfolyamunk évzáró prezentációit!

UX/UI designer padavanjaink portfóliójuk prezentációjával zárták a képzésünket, ahol bemutatták, mi mindent terveztek az elmúlt tanévben. Ha kíváncsi vagy mennyit fejlődhetsz egy év alatt nálunk, nézd meg a videót a YouTube csatornánkon, és inspirálódj!

Mit kell tudnod a képzésről?

Ha felvételiznél UX/UI design képzésünkre, olvass tovább, és mindent megtudhatsz a tandíjaktól kezdve a felvételi tippekig.

Kövesd hallgatóink munkáit a közösségi médiában is!

Nyílt nap 2024/25

Nézd vissza a következő tanévünk Nyílt Napjait!

Nyílt napunkon megtudhatod, mire számíts nálunk egy Hollókás képzés során! Mentoraink részletesen bemutatják a grafika, az illusztráció és a ux/ui designer szakot is. Ismerkedj meg a képzéseink menetével, oktatási módszerünkkel, végzett hallgatóink munkáival, és kérdezz bártan mentorainktól.

Hollóka Műhely Grafikai Képzések Nyílt nap

Induló rövid képzéseink

Milyen rövid illusztrációs képzéseken vehetsz részt a Hollókában?

Tapasztalt mentoraink segítségedre lesznek, hogy fejleszthesd magad az illusztráció és a grafika specifikus területein. Mivel online formában oktatunk, tanfolyamainkat bárhonnan elvégezheted. Képzéseink kis létszámú csoportokban indulnak, hogy maximálisan odafigyelhessünk rád és fejlődésedre.

Illusztrációs rajzeszközök technikái

Illusztrációs tanfolyam hat hétben

Az illusztráció vállalkozói és self-branding háttere

Elméleti online előadások vállalkozó illusztrátoroknak