Illusztráció
Designer
Képzés

Egyéves illusztrátor tanfolyam online oktatási formában

Mire való az illusztráció?

Manapság illusztrátornak lenni nem csak annyit tesz, hogy rajzolunk. Az illusztráció egy hihetetlenül sokszínű képalkotási műfaj, melyben rengeteg lehetőség, eszköz, technika és megoldás várja az alkotókat, akár az offline vagy online tartalmakról beszélünk. Hozz létre saját, egyedi univerzumokat, segíts nézőidnek elmerülni a történetben, vagy mesélj el egy történetet szavak nélkül! Már gyerekként is jobban érdekelt a meseillusztrációk nézegetése, mint maga a mesekönyv? A rajzolás az életed? Gyere, legyél nálunk illusztrátor!

Nagy Szilvia munkája

Az illusztráció képzés célja

Illusztráció képzésünk célja, hogy szakmailag magas színvonalon alkotó illusztrátorokat képezzünk, és segítsünk hallgatóinknak kialakítani saját, egyéni vizuális hangvételüket, illusztrációs technikáikat. A megalkotott illusztrációk arányai, kompozíciója, színei és stílusa mind-mind segítik az alkotók üzenetét közvetíteni, ám tudatos használatukhoz számos elméleti és gyakorlati ismeret szükséges. Illusztráció designer képzésünk fő célja, hogy ezen ismereteket átadjuk neked, így magabiztos és pályakész illusztrátor válhat belőled.

Hogyan zajlik nálunk az illusztráció oktatás?

Illusztráció tanfolyamunk során heti 2-3 alkalommal lesz órád, elméleti és gyakorlati órák egyaránt. Az elmélettel párhuzamosan oktatjuk az illusztrációs technikákat és a programismeretet, és izgalmas feladatainkon keresztül azonnal ki is próbálhatod, amit tanultál. A kisebb gyakorlófeladatok mellett egy egész éven átívelő illusztráció tervezési projektfeladattal modelezzük le, hogy milyen egy valós tervezési folyamat.

Oktatási szemléletmódunk

Kis csoportok:

Kis létszámú csoportokban oktatunk, hogy mentoraink garantáltan meg tudják adni neked azt a szakmai támogatást, amelyre szükséged van. Így az egész tanéven át segítünk fenntartani a motivációdat.

Gyakorlatias oktatás és segítség:

Az elmélet mellett mentoraid számos kézzelfogható tippel látnak el, melyeket azonnal ki is próbálhatsz az órai és a házi feladataidban. Ha elakadnál, zárt csoportunkban mentoraid és csoporttársaid is segítségedre lesznek.

Strukturált tudás:

A tanév során egyre komplexebb, egymásra épülő feladatokkal találkozhatsz majd. Így igazán alapos és átfogó grafikai szakértelemre tehetsz szert.

Munkaerőpiaci szemléletmód:

Képzésünkön speciális tréningekkel és előadásainkkal a munkaerőpiac elvárásaira is felkészítünk. Jogi, prezentációs, ügyfélkommunikációs és szabadúszói tréningekre is számíthatsz.

Intenzív tanmenet:

Illusztrátor tanfolyamunk rövidebb, mint sok más illusztrációs tanfolyam – ez egyben azt is jelenti, hogy jóval intenzívebb a tanmenet, mint máshol.

Illusztráció képzés csoportkép 2022

Milyen témákról tanulhatsz?

Kompozíció, Színelmélet, Tervezési technikák és elmélet, Sketchbook technikák, Stílusismeret, Karaktertervezés, Látványtervezés, Stílusgyakorlat, Gyerek és felnőtt illusztrációk, Képregény, Térábrázolás, Akvarell & fedőfesték technikák, Szaktörténet,  Manuális illusztrációs technikák, Vegyes technikák, Plakát tervezés, Könyvborító tervezés,  Social media marketing alapok, Dramaturgia, Silent book, Briefing, Layout és belív tervezés, Könyvillusztráció, Leporello, Magazin illusztráció, Zine és print, Digitális képalkotási technikák, Print design, Nyomdatechnológia, Nyomdai előkészítés, Prezentációs ismeretek, Tipográfia, Tárgyfotózás, Self Promotion és Self Branding, Photoshop, InDesign, CV írás és interjú ismeretek, Ügyfélkommunikációs és szabadúszói ismeretek, Szerzői jogi ismeretek

A képzés után sem engedjük el egyből a kezedet

Alumni:

Ha elvégezted illusztráció képzésünket, részese lehetsz a több mint 150 fős alumni közösségünknek. Itt továbbra is kaphatsz szakmai visszajelzést és tanácsot mentorainktól, csoporttársaidtól, idősebb hallgatóktól, valamit munkalehetőségekről is értesülhetsz.

Showreel:

A legszuperebb évzáró prezentációkból készítünk egy showreel-t, így még több emberhez juthat el a tudásod.

Évkönyv:

A legjobb munkákból egy évkönyvet állítunk össze, amelyet 200 hazai könyvkiadónak, grafikai stúdiónak és ügynökségnek is kiküldünk, ahonnan gyakornoki és junior szintű projektekre kaphatsz meghívást. Évkönyvünk természetesen a Hollóka honlapjára is felkerül.

Pályázatok:

Segítünk különböző hazai és nemzetközi pályázatokon (pl. Illusztrációs Fesztivál, ArtHungry) is elindulni.

Kiállítási lehetőség:

A Montázs Art Café minden évben kiválasztja egyik illusztrációs padavanunkat, akinek egyéni kiállítási lehetőséget biztosít.

Nézd meg korábbi hallgatóink munkáit

Kíváncsi vagy, milyen feladatokra számíthatsz?
Nézz körül korábbi hallgatóink szuperkreatív munkái között, és inspirálódj!

Ismerd meg illusztrátor mentorainkat

Amellett, hogy szakmájukban kiemelkedő alkotók, mentoraink tapasztalt és elkötelezett oktatók is, akiktől nem csak a száraz tananyagot, hanem a illusztrátori gondolkodásmódot is  megtanulhatod.

Muszka Máté Gergő / Illusztráció szakvezető mentor

Muszka Máté Gergő

Visual Designer, Project Manager

Mit tanulhatsz tőle?

Illusztrációs tervezés, digitális és manuális technikák

Sebők Orsi illusztráció mentor / Hollóka grafikai műhely

Sebők Orsi

Illusztrátor és grafikus

Mit tanulhatsz tőle?

Akvarellfestés, digitális technikák, self-branding, ügyfél kommunikáció

Nagy Szilvia / Illusztrációs technikák mentor

Nagy Szilvia

Illusztrátor

Mit tanulhatsz tőle?

Manuális illusztrációs technikák

Képzési információk:

}

Órarendünk:

Képzésünk összesen 257 tanórából áll.

Képzésünk határozatlan ideig mentoraink alkotói szabadsága miatt nem indul. Köszönjük a megértéseteket.

További részletek

A jelentkezési lapon tudod jelezni, hogy melyik csoport óráin szeretnél részt venni, ám az esetleges túljelentkezés miatt érdemes több csoportot is megjelölnöd.

Az elméleti előadások az egész évfolyam számára ugyanabban az időpontban vannak, míg a konzultációs és műhely órák csoportonként zajlanak.

Hetente összesen 7 órányi tanórád lesz. Az elméleti és a konzultációs órák hossza összesen 4 óra. Az elméletre és a konzultációra is kb. 2-2 órát szánunk, azonban az elméleti előadás hosszától függően ezen órák hossza +/- 30 percet változhat. A műhely órák hossza 3 óra. Az otthoni feladataid megoldása az órákon felül nagyjából 8-10 órányi elfoglaltságot jelent.

Fontos időpontok:

Képzésünk határozatlan ideig mentoraink alkotói szabadsága miatt nem indul. Köszönjük a megértéseteket.

További részletek

Az interjú beszélgetés időpontjáról e-mailben értesítünk. Ha sikerült a felvételi, a pontos oktatási dátumokat és szüneteket tartalmazó tanmenetet a képzés kezdete előtti héten kapod meg.

Tandíjak:

Egyéves tandíj: 442 000 Ft
A beiratkozási időszak alatt egy összegben rendezheted.

További részletek

A fenti konstrukciótól eltérő módon nem tudunk befizetést elfogadni.

A tandíj befizetésére utalással van lehetőséged. Az iskola bankszámlaszámát a sikeres felvételit követően – a beiratkozási információkkal együtt – e-mailben írjuk meg neked.

Kedvezmények:
Hollóka kedvezmény: 5000 Ft (korábbi hallgatóknak)
Diák kedvezmény: 5000 Ft (Közép- vagy felsőoktatásban, nappali tagozaton tanulóknak)
Pedagógus kedvezmény: 5000 Ft

A beiratkozáskor jelezheted, hogy mely kedvezményekkel szeretnél élni.

Hogyan épül fel a képzés?

A képzés struktúrája összesen 5, szorosan egymásra épülő modulból áll, melyek során egyre összetettebb feladatokkal dolgozunk. Minden modul egy modulzáró leadással zárul.

I. modul: Illusztrációs technikák és elméleti alapok
II. modul: Speciális technikák és képregény
III. modul: Illusztrációs műfajok
IV. modul: Illusztrációs print műfajok
V. modul: Illusztrációs projekt kidolgozás és portfólióépítés

Ha az Illusztráció Designer Képzés sikeres elvégzése után tovább buzog a tudásvágyad, Grafika Designer Képzésünkkel a vizuális kommunikáció további rétegeiben is elményülhetsz!

Online oktatási forma

Illusztráció designer képzésünk kizárólag online oktatási formában indul, így az ország (vagy a világ) bármely pontjáról elvégezheted. Az órák a Zoom alkalmazáson keresztül futnak.

Bár online zajlik az oktatás, maximálisan figyelünk rád, mivel mind az elméleti, mind a gyakorlati órák interaktívan, személyes jelenléttel zajlanak.

Mit ad a Hollóka illusztráció képzése?

Ha sikeresen elvégzed a képzést, megkapod iskolánk középszintű magániskolai tanúsítványát – és a kezedben lesz egy ütős, versenyképes illusztrációs portfólió, magabiztos szakmai tudással megalapozva.

A tanúsítvány megszerzésének feltételei:

  • A modulzáró leadások teljesítése
  • A tanórák 70%-án való részvétel

Képzésünk bejelentett, egyéni tanrendű felnőttképzés.

Képzőhely nyilvántartási szám: B/2023/000264
Képzési azonosítószámok: K/2023/041153, K/2023/041155

Neked való a képzés, ha…

…még nincs szakmád, és úgy gondolod, az illusztráció a neked való hivatás.

…már van szakmád vagy karriered, de úgy érzed, nem tudsz kiteljesedni, pályaváltáson gondolkodsz.

…már van szakmád, de magasabb szintre fejlődhetnél az illusztráció segítségével, például ha grafikus, UI designer, marketinges, építész vagy.

…van már valamilyen grafikai képzettséged, pl. OKJ-d, de bizonytalan vagy a tudásodban, szeretnél fejlődni.

…felsőoktatásba szeretnél bekerülni illusztrátor szakra, és ehhez keresel előkészítőt. Jó helyen jársz: felvételizni vágyó hallgatóinkat minden évben szép arányban veszik fel egyetemekre. Sajnos mivel hazánkban BA szakon nincs illusztráció szakirány, hallgatóink külföldi egyetemekre tudnak jelentkezni. A BA szakokkal ellentétben MA szakirányon van hazánkban is illusztrációs szakirány, ám a grafika szakokon belül, így ha erre pályáznál, javasoljuk a grafika és az illusztráció szakunk elvégzését is, hiszen egy igazán erős portfólióval akár “nem szakirányú alap diplomával” is be lehet kerülni tervezőgrafika mesterképzésekre.

Mennyi időre lesz szükséged a képzéshez?

A tanfolyam heti 2-3 alkalom elfoglaltságot jelent. Óráinkat hétköznap, az esti idősávban tartjuk, így felnőttképzésünk munka, család vagy egyetem mellett is végezhető, az online oktatási formának köszönhetően a világ bármely pontjáról.
Az órákon kívül érdemes számolni a házi feladatok megoldására szánt idővel is. A képzés intenzitása miatt akkor érdemes jelentkezned, ha hetente legalább 8-10 órát tudsz szánni a feladatok megoldására a tanórákon való részvételen kívül.

Milyen eszközökre lesz szükséged?

  • Adobe programok használatára alkalmas számítógép
  • Adobe Photoshop & InDesign programok (angol nyelvű, CC vagy újabb)
  • Zoom alkalmazás (ingyenesen letölthető), ezen keresztül folynak az órák
  • Webkamera (elég a laptopodba épített)
  • Minőségi optikai egér
  • Sketchbook és alap rajzeszközök
  • Opcionális: Digitális rajztábla, tablet használható a második modultól kezdve

Ezeken felül a manuális tervezési feladatokhoz szükséged lesz pár eszközre, ezekről a képzés alatt időben kapsz tájékoztatást. Legtöbbjük általában megtalálható egy alkotás iránt érdeklődő fiókjában.

Jelentkezési és felvételi információk

Hogyan zajlik a felvételi?

Töltsd ki jelentkezési lapunkat és küldd el nekünk a legjobb munkáidat az alábbiak szerint. A lent megadott elbírálási határidőig visszajelzünk, és ha minden szuper, behívunk egy rövid interjúra. Az eredményhirdetés időpontja után pedig szólunk, hogy felvettünk-e!

Felvételi időpontok

Képzésünk határozatlan ideig mentoraink alkotói szabadsága miatt nem indul. Köszönjük a megértéseteket.

Mit kell tenned a jelentkezéshez?

1. Töltsd ki a jelentkezési lapot
2. Válogasd össze a legjobb munkáidat két kategóriában:
Látvány utáni alkotások és szakirányú alkotások
(A részleteket a lenyílóban találod.)
3. Küldd el nekünk a [email protected] címre jpg formátumban.

Részletes felvételi információk

Jelentkezési lap: Figyelmesen töltsd ki a jelentkezési lapot, ne hagyj semmit üresen. Hagyj magadnak időt a válaszokra, a jelentkezési lap minden kérdése fontos!

Felvételi munkák: A jelentkezéshez nem várunk szakmai előképzettséget, csupán alap rajzi készséget, némi illusztrálási gyakorlatot és a szakirányú érdeklődést, ám a túljelentkezés miatt fontos, hogy önállóan is elkezdj alkotni, hogy minél izgalmasabb alkotásokat/kísérleteket mutass nekünk a felvételin.

Mit tartalmazzon a felvételi anyagod?

Bemutatkozó oldal: Kérjük küldj nekünk egy bemutatkozó fényképes önéletrajzot a munkáid mellett.

Látvány utáni munkák: (minimum 4 db)
A rajzok/festmények témái: csendélet, portré, egészalakos emberábrázolás, térábrázolás
Egy témában több képet is küldhetsz, ha 4 képnél többet adsz le. Fontos hogy valós látvány után rajzolj, ne küldj fotóról másolt képeket. Minden egyéb paraméter(méret, technika, stb.) szabadon választható, a minimum elvárásunk a grafittal tónusozott rajz.  A munkákról elég telefonnal készült fotókat küldened. (normál fénynél fotózott, körbevágott képek)

Szakirányú munkák: (minimum 4 db)
Kíváncsiak vagyunk illusztrátor jelöltjeink stílusára, ízlésére, személyiségére. Ebben a kategóriában szinte mindenféle munkát elfogadunk, ami a szakirányhoz kötődik (pl.: karakterrajzok, skiccek, illusztrációk, stb.), de szeretnénk kérni, hogy az alábbi szempontok valósuljanak meg egy-egy munkádban.

  • Próbálj ki többféle technikát, ne csak egy eszközzel készült rajzokat küldj.
  • A munkáid között legyen monokróm és színes kép is, mindegy milyen technikával készültek.
  • Ha szereted a digitális alkotást, küldhetsz nyugodtan digitális munkákat is, de mindenképp küldj manuálisat is. Fordítva nincs kikötésünk, küldhetsz csak manuális munkákat is nyugodtan.
  • A munkáid valamelyikén szerepeljenek az alábbiak:
    karakterábrázolás: állat és ember, térábrázolás: táj és épített környezet
  • Kérjük küldj egy minimum 3 képből álló sorozatot is: bármilyen témáról szólhat, pl.: saját sztori, mese, regény, stb. ami úgy érzed, hogy közel áll hozzád.

Kérjük hogy saját munkát küldj, ne másolatokat.
Rád bízzuk, hogy hány darab munkát küldesz összesen, milyen méretben dolgozol, melyik technikákat használod és nem szempont, hogy mikor készültek az alkotásid.

Formátum: Munkáidat küldheted mail csatolmányként is, de a legegyszerűbb, ha felteszed őket egy google drive mappába amit szerkeszthetően osztasz meg velünk, hogy le tudjuk tölteni a felvételi eljáráshoz. (Kérjük ebbe tedd be a fényképes önéletrajzod is a munkáid mellé.)
Az elnevezést kérjük az alábbiak szerint állítsd be minden képednél:
vezetéknév_keresztnév_illusztráció_látványutáni/szakirányú_képedcíme.jpg
A képek mérete ne haladja meg egyenként az 1 MB-ot.
Ha drive mappában küldöd, akkor a mappa neve a teljes neved legyen, amit a jelentkezési lapon is megadtál.

Felvételi folyamat:

1. Forduló: Az első forduló a jelentkezési lap kitöltése és a felvételi munkáid elküldése, erről e-mailben kapsz majd eredményt, hogy továbbjutottál-e a következő szóbeli fordulóba.

2. Forduló: Ha továbbjutottál, a második fordulónk egy 8-10 perces online beszélgetés lesz Zoomon, ahol a szakmai érdeklődésedet, felkészültségedet és rátermettségedet igyekszünk felmérni. Az első forduló eredményekor kapsz majd meg egy táblázatot, ahol feliratkozhatsz, hogy mikor szeretnél szóbelire jönni a megadott időpontokból.

A szeptemberben induló tanév felvételije rendszerint tavasszal van, őszi pótfelvételit csak abban az esetben hirdetünk, ha maradnak szabad helyeink, de erre az elmúlt években nem volt példa..

Hogyan alakulnak ki a felvételi eredmények?

A képzésre alkalmasnak tartott jelentkezőket sorrendbe állítjuk. A csoportlétszámnak megfelelően vagy felvételt nyersz, vagy várólistára kerülhetsz. Ha bárki visszamondja a helyét, értesítjük a következő várólistás jelentkezőt. Ha úgy érezzük, nem állsz készen a képzésre, és még érdemes magad fejleszteni, akkor ezt megírjuk neked és még nem fogunk felvenni.

    Hogyan készülj a felvételire?

    A korábbi évek tapasztalataira alapozva úgy látjuk, felvételt nyert padavanjaink már tisztában voltak pár szakmai alappal. Hogy mindenkinek legyen kapaszkodója az elindulásban, összeállítottunk egy listát, ami segít az önfejlesztésben.

    • Behance: Érdemes regisztrálni, és követni az illusztrációs trendeket. Gyakorlásképpen akár le is másolhatsz 1-2 kompozíciót, ami alapján könnyebb lesz sajátokat tervezni.
    • Instagram: Rengeteg illusztrátor és művész van fent, érdemes nap mint nap követni őket és munkáikat.
    • Ajánlott könyvek: Révész Emese: Mentés másként
      Révész Emese: Mentés másként – könyvbemutató podcast
    • Domestika és Skillshare: Itt elérhető áron találhatsz rövid digitális kurzusokat.
    • Kezdésnek próbálj különböző elemekből kompozíciókat, illusztrációkat alkotni hozzád közel álló hívószavakra.
    • Keress illusztrátorokat és az ő munkáik alapják készíts stílusgyakorlatokat.
    • Sok hasznos infó hangzik el a Hogyan leszel illusztrátor? című YouTube beszélgetésünkben Muszka Máté Gergővel és Sebők Orsival (Imelda Green’s Handmade Products)
    • Ha még semmilyen rajzi gyakorlatod sincs, hasznos lehet pár órát venned akár egy rajziskolában is. Ha magadtól gyakorolnál, mindenképpen látvány után gyakorolj, mivel a fotók átmásolása nem fejleszti a térlátást és a kompozíciós érzéket. A jobb agyféltekés tanfolyamokat sem tudjuk ajánlani.
    • A Proko Youtube csatornán ingyenesen találsz sokféle rajzi oktatóvideót, melyekkel az alapokat önállóan is elsajátíthatod.
    • Próbálj ki minél több technikát, a legpraktikusabb ha gyűjtesz hasonló technikájú képeket, és azokat próbálod részleteiben reprodukálni, majd jöhet a saját tartalom.
    • Témakeresés: Vedd elő kedvenc regényeid, verses köteteid, meséid és inspirálódj belőlük!
    • Rajz: kezdd a perspektívával, egyszerű csendéletekkel, térábrázolással, a környezetedből kiragadott részletek rajzolásával, ezután haladj az emberábrázolás felé.
    Tippek Sebők Orsitól:

    A YouTube-on rengeteget lehet tanulni, például tőlük:

    Vagy hallgass meg pár podcastot:
    Művészeti oktatás, általános inspiráció, animáció – Draftsmen podcast
    Művészeti elakadás / art block / motiváció – Creative Pep Talk podcast

    Tippek Muszka Máté Gergőtől:

    Vizuális gyűjtés:
    Próbálj ki eszközöket, lapokat, technikákat, egyelőre csak ízlelgesd, hogy mi hogy tetszik, mennyire érzed magadhoz közel az adott eszközt, technikát. Adok pár témát, hátha ezek segítenek: hajók, gyümölcsök, tükrök, állatok a ház körül, péksütemények, hangszerek, járművek stb.

    Menj el egy könyvesboltba!
    Ha időd engedi, egy nap sétálj el egy közeli könyvesboltba, és nézz körül, hagyj magadnak időt, és szemezgess a kortárs könyvborító trendek és gyerekkönyv illusztrációs alkotók között. Próbáld megfigyelni, hogy a könyvek és a kiadók manapság mivel akarják felhívni a vásárlók figyelmét, illetve a különböző műfajú könyvek miben térnek el. A gyerekeknél a különböző korosztályok könyvei milyen kidolgozottsággal, színekkel, formákkal, karakterekkel és témákkal játszanak?

    Padavanjaink mesélték…

    Lapozd végig mit meséltek rólunk korábbi hallgatóink.

    Kőházi Adrienn

    Köszönöm Nektek az együtt töltött évet és azt a rengeteg tudást! Nagy volt a hajtás, hiszen 1 éves volt, de minden pillanatát nagyon élveztem, csak ajánlani tudom a Hollókát. A mentoraink rendkívül segítőkészek voltak és hatalmas tudással rendelkeztek. A szakmában való elindulásra tökéletesen felkészítettek. A közösség támogató volt, szerettem ide járni. Köszönöm Nektek még egyszer!

    Pelle Mónika

    A képzés nagyon magas színvonalú, a mentorok tudásuk legjavát adják át, szívüket-lelküket beletéve. Nagyon sokat tanultam és fejlődtem ez alatt az év alatt, és egy csodás közösség része lettem. Intenzív időszak volt, de nagyon hálás vagyok érte 🙂 Mindenkinek szívből ajánlom a Hollókát!

    Kissné Szücs Anita

    Nagyon szerettem “Hollókás ” lenni. Iszonyat sok élményt, pozitív visszacsatolást, és tudást kaptam az illusztráció kurzus alatt. Az oktatók felkészültek, szakmailag és mint mentorok is profik. Minden alkalommal azt éreztem, hogy szívesen segítenek, tanítanak, foglalkoznak velünk. Az online forma is kiválóan működött még a manuális technikák oktatásánál is. Csak ajánlani tudom, igazán. Rengeteget fejlődtem, hasznos és széleskörű oktatást adtak a mentoraink. Úgy érzem többet kaptam a képzéstől mint amit vártam, egyedül is tudok majd illusztrátorként működni. Egy teljesen más szakmában dolgoztam eddig, szinte nulláról indult az alkotói munkám szeptemberben. Csak hobbi szinten rajzoltam és festettem. Most pedig egy nagyon jó hangulatban eltelt és élménydús 10 hónap után, illusztrációs munkákat tudok vállalni. Amit imádok! Szerintem ez az igazi tündérmese ám! Köszönöm Hollóka! Mindig szeretettel és hálával gondolok rátok.

    Best of Hollóka:
    Tóth Bianka Bibó

    Nézd meg legügyesebb hallgatóink évzáró prezentációit!

    Padavanjaink szokás szerint portfóliójuk prezentációjával zárták a képzésünket, ahol bemutatták, mennyit fejlődtek az elmúlt tanévben. Ha kíváncsi vagy, mi vár rád egy Hollókás képzésen és mennyit fejlődhetsz egy év alatt nálunk, nézd meg a videót a YouTube csatornánkon, és inspirálódj!

    Hogyan leszel illusztrátor?

    Sebők Orsival, az Imelda Green’s Handmade Products alkotójával és mentorunkkal, valamint Muszka Máté Gergő mentorunkkal beszélgettünk élőben a YouTube-on az illusztráció oktatásról. Sok izgalmas téma került szóba, mint például az illusztrációs alkotás típusai vagy a szabadúszó illusztrátor lét nehézségei.

    Induló rövid képzéseink

    Milyen rövid illusztrációs képzéseken vehetsz részt a Hollókában?

    Tapasztalt mentoraink segítségedre lesznek, hogy fejleszthesd magad az illusztráció és a grafika specifikus területein. Mivel online formában oktatunk, tanfolyamainkat bárhonnan elvégezheted. Képzéseink kis létszámú csoportokban indulnak, hogy maximálisan odafigyelhessünk rád és fejlődésedre.

    Illusztrációs rajzeszközök technikái

    Illusztrációs tanfolyam hat hétben

    Az illusztráció vállalkozói és self-branding háttere

    Elméleti online előadások vállalkozó illusztrátoroknak